Blog

Spacer po Jeziorach Plitwickich w chorwackim Parku Narodowym

Nie ma nic piękniejszego niż naturalnie wyrzeźbiony teren spektakularnych jezior przeplatany bujną roślinnością z szumiącymi wodospadami. Jeziora Plitwickie, bo o nich mowa, to jedne z najbardziej malowniczych miejsc w Chorwacji. Jeziora położone są w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, będącym jednym z najstarszych i największych parków narodowych w Chorwacji. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO każdego roku przyciąga mnóstwo turystów.

Czytaj więcej...

Wakacje 2024 – jakie wycieczki będą popularne?

Wybór miejsca na wakacje może nie być łatwy, zwłaszcza kiedy fantastycznych miejsc do odwiedzenia jest tak wiele. W ostatnim roku dużą popularnością cieszyła się Turcja, niezmiennie Włochy i Hiszpania. A jakie kierunki będą popularne w tym roku? Wiele osób zaczyna doceniać mniej znane kraje, które oferują równie wspaniałe atrakcje, zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezapomniany odpoczynek. Kraje Bałkańskie, zwłaszcza te mniej popularne, cieszą się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób zaczyna doceniać te kierunki, dlatego w tym roku może się okazać, że będą naprawdę popularne. Nic dziwnego – kraje te oferują naprawdę wiele atrakcji turystycznych i stale się rozwijają. Piękne krajobrazy, zadbane plaże, górskie zapierające dech w piersiach widoki czy historyczne miasteczka przyciągają coraz więcej osób, chcących poznać bałkański klimat i spędzić niezapomniany urlop.

 

Czytaj więcej...

Mostar – co zobaczyć podczas wycieczki objazdowej?

Wybierając się na wakacje do Bośni i Hercegowiny, z pewnością słyszałeś o Mostar. Jeśli jednak nie obiła Ci się taka nazwa o uszy, to musisz wiedzieć, że to słynne miasteczko przyciąga wielu turystów i to nie bez powodu. To jedno z najczęściej odwiedzanych i opisywanych miejsc w Bośni i Hercegowinie. Klimatyczna atmosfera, wyjątkowe zabytki osmańskiej architektury i wpisany na listę UNESCO Stary Most sprawiają, że Mostar trzeba wręcz zwiedzić. To urokliwe miasteczko położone nad piękną rzeką Neretwą trzeba obowiązkowo zobaczyć na własne oczy. Nasza specjalnie przygotowana wycieczka objazdowa obejmie najciekawsze punkty tego miasteczka. Zobacz, co jeszcze można zobaczyć w Mostarze. 

Czytaj więcej...

Rheinfall, zjawiskowy szwajcarski wodospad na Renie

Szwajcaria – kraj pięknych krajobrazów zapierających dech w piersiach i pięknych miast bogatych w zabytki. To miejsce obfite w atrakcje dla przyjezdnych, które oferuje wypoczynek o każdej porze roku. W Szwajcarii można spędzić wiele tygodni, podziwiając piękną przyrodę i smakując tamtejszej kuchni. Choć i to nie daje gwarancji poznania tego urokliwego miejsca w całości. Szwajcaria daje wiele możliwości spędzenia czasu. Warto rozważyć dłuższy pobyt tam, aby zwiedzić najciekawsze lokalizacje i odpocząć w otoczeniu pięknej natury i ciekawych  zabytków.

Czytaj więcej...