Bieszczady

Opis

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ten wspaniały zakątek naszego kraju, wciśnięty między Słowację a Ukrainę ma naprawdę wiele do zaoferowania. To właśnie tu znajdziemy jedne z najciekawszych gór w naszym kraju, słynące z przepięknych połonin – charakterystycznych właśnie dla bieszczadzkich szczytów. Podczas naszej wycieczki w Bieszczady będziemy spacerować górskimi szlakami wiodącymi po połoninach i zdobędziemy najwyższy szczyt tego pasma górskiego – Tarnicę. Poznamy też cuda tutejszej techniki, na czele z zaporą na Jeziorze Solińskim – największym sztucznym zbiorniku w naszym kraju. Udamy się we wspaniałą podróż bieszczadzką kolejką leśną, a także ruszymy na przejażdżkę drezynami rowerowymi. Poza technicznymi atrakcjami podczas wycieczki zobaczymy też pobliskie zamki, zapoznamy się z lokalną sztuką i budownictwem, czy fortyfikacjami. To co? Rzucamy wszystko na kilka dni i ruszamy w Bieszczady?

 

Program

Dzień 1

Zanim dotrzemy w najbliższą okolicę Bieszczadów – jednego z najciekawszych pasm górskich w Polsce, odwiedzimy położony niedaleko Przemyśla urokliwy zamek w Krasiczynie, będący jednym z najpiękniejszym przykładów renesansowej architektury w Polsce. Po około godzinnym zwiedzaniu udamy się w kierunku Polańczyka, uzdrowiska położonego nad Jeziorem Solińskim, które będzie naszą bazą wypadową podczas odkrywania okolicy. Po zakwaterowaniu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Drugiego dnia naszej wyprawy towarzyszyć nam będzie przede wszystkim technika. Po śniadaniu udamy się do miejscowości Majdan, będącej punktem startowym Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Powstała pod koniec XIX wieku i jest najwyżej położoną kolejką wąskotorową w Polsce, służącą niegdyś do przewozu ludzi a także transportu drewna, eksploatowanego na dużą skalę w Bieszczadach. Obecnie kolejka służy jako atrakcja turystyczna, kursując na dwóch trasach z miejscowości Majdan, o łącznej długości 20 kilometrów. W kolejnej części dnia nadal będą nam towarzyszyć tory, jednak ich pokonywanie będzie wymagało od nas nieco większego wysiłku. Udamy się do miejscowości Uherce Mineralne, gdzie przy budynku dawnej stacji PKP ruszymy w podróż drezynami rowerowymi.  Ostatnią atrakcją dnia będzie zwiedzanie zapory w Solinie, która jest najwyższym tego typu obiektem w Polsce, uruchomionym w 1968 roku. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Trzeci dzień wyjazdu to bliski kontakt z bieszczadzką naturą. Po śniadaniu udamy się w samo serce Bieszczadów, aby odkrywać to, co w tym regionie najlepsze – piękne widoki i unikalne w skali kraju bieszczadzkie połoniny. W zależności od wytrzymałości grupy, pod opieką przewodnika udamy się na jeden z wybranych przez Was bieszczadzkich szlaków. Startując z Brzegów Górnych możemy wyruszyć na Połoninę Wetlińską lub Połoninę Caryńską. Możemy również wybrać się do miejscowości Wołosate, która jest świetną bazą wypadową na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów. W obu przypadkach czekają nas piękne widoki na połoniny i całą okolicę. Po trudach pieszych wędrówek wrócimy nad Solinę. Tym razem udamy się w rejs po Jeziorze Solińskim, największym sztucznym zbiorniku retencyjnym w Polsce. Podczas rejsu poznamy historię powstawania zbiornika oraz dowiemy się, co spoczywa na jego dnie. W godzinach wieczornych wrócimy do Polańczyka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

W ostatnim dniu wycieczki, po śniadaniu nadejdzie czas na pożegnanie z Bieszczadami. W drodze powrotnej zatrzymamy się w jednym z dwóch miejsc, w zależności od zainteresowania grupy. Grupę zainteresowaną zwiedzaniem zabytków, kulturą i sztuką zabierzemy do Sanoka, gdzie poznamy twórczość chyba najbardziej znanego artysty pochodzącego z tego miasta – Zdzisława Beksińskiego. W sanockim zamku znajduje się największy na świecie zbiór prac artysty. Będziemy mogli poznać życiorys Beksińskiego a także przejść przez wszystkie etapy jego artystycznej działalności. Następnie udamy się do pobliskiego skansenu, gdzie w największej tego typu placówce w Polsce zapoznamy się z ludowym budownictwem regionu. Grupy bardziej zainteresowane militariami zabierzemy do Przemyśla, który zwiedzimy szlakiem fortyfikacji Twierdzy Przemyśl, będącej w czasach I Wojny Światowej areną krwawych walk. Po zakończeniu zwiedzania udamy się w drogę powrotną do domu. Na trasie zatrzymamy się jeszcze na ostatniej wspólnej obiadokolacji.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od 1250 zł

zapytaj cena skalkulowana dla grupy 40 uczniów, 4 osoby opieki gratis

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach 2/3-osobowych, wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na turystyczny fundusz gwarancyjny, opłaty drogowe, parkingi.

 Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz warsztatów w obiektach: ok 180 zł/osoby

Terminy

Program wycieczki stworzony został dla grup szkolnych. Jest to wstępna, ramowa propozycja, którą możemy dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb i zainteresowań młodzieży. Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczniów i opiekunów, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć