Das Auto Tour

Opis

Niemcy to podobno najbardziej niedoceniany kraj w oczach polskich turystów. A szkoda, bo nasz zachodni sąsiad ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nasza wycieczka do Niemiec to połączenie dwóch naszym zdaniem najciekawszych aspektów niemieckiej turystyki. Podczas naszego wyjazdu odkryjecie największe atrakcje i zabytki niemieckich miast, ale przede wszystkim pokażemy Wam to, z czym Niemcy kojarzą się nam najbardziej – wysoko rozwiniętą technikę. W naszym programie wycieczki do Niemiec czeka na Was nie tylko zwiedzanie takich miejskich perełek jak Drezno, Monachium czy Norymberga, ale też oferujemy Wam zwiedzanie fabryk samochodów czy muzeów techniki. Zwiedzanie zarówno zabytków miast, jak i technicznych atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Razem z nami przekonacie się, że Drezno to nie tylko takie zabytki jak Pałac Zwinger czy Frauenkirche, ale także atrakcja w postaci manufaktury Volkswagena, w której prawie wszystkie prace wykonywane są ręcznie. Dowiecie się, że poza słynnym Oktoberfest atrakcją Monachium jest też jedna z kilku na terenie Bawarii fabryka BMW oraz ogromne zbiory zgromadzone w Deutsches Museum. Będziecie też mieli okazję odwiedzić jedną z wież obronnych Norymbergi zwaną wieżą zmysłów, w której zlokalizowane jest muzeum nauki i techniki. Spora ilość dostępnych do zwiedzania fabryk samochodów, w tym takich marek jak Audi, BMW, Mercedes czy Porsche umożliwia modyfikację programu wycieczki w zależności od potrzeb i zainteresowania grupy. Mamy nadzieję, że dzięki tej wycieczce uda się Wam pokochać kraj naszych zachodnich sąsiadów nie tylko za piękne zabytki, ale też jego techniczne aspekty udostępnione do zwiedzania dla turystów.

Mapa

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Monachium. Wieczorem spacer po starówce: Marienplatz, ratusz, Kościół Św. Piotra, Isartor, Viktualenmarkt, czas wolny. Następnie obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Deutsches Museum lub BMW Welt w Monachium. Następnie przejazd do Stuttgartu, zwiedzanie Mercedes Benz Museum lub Muzeum Porsche, następnie spacer po starówce: Altes i Neues Schloss, Stiftkirche, Plac Schillera. Czas wolny. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Neckarsulm, zwiedzanie fabryki Audi. Następnie przejazd do Spiry, zwiedzanie Technik Museum Speyer oraz czas wolny na terenie starówki. Wieczorem przejazd do Norymbergi, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Turm der Sinne w Norymberdze, następnie spacer po mieście: Kaiseburg, dom Albrechta Durera, kościół św. Sebalda, ratusz, Frauenkirche, Schoner Brunnen, kościół św. Wawrzyńca, czas wolny. Popołudniu przejazd w okolice Drezna, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Manufaktury Volkswagena w Dreźnie, następnie spacer po starówce z lokalnym przewodnikiem: Pałac Zwinger, Hofkirche, Semperoper, Frauenkirche, Tarasy Bruchla, Kunstakademie, czas wolny. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Ceny skalkulowane dla 40 osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1690 zł
zapytaj 

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, CP, bagaż, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, 4 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 190 EUR.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. Wizyty w fabrykach samochodów należy rezerwować z minimum 3-miesięcznym wyprzedzeniem. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczestników, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć