Dukovany - Wiedeń

Opis

Na terenie Czech, naszego południowego sąsiada, funkcjonują dwie elektrownie jądrowe. Pierwszą z nich jest elektrownia jądrowa Dukovany, której budowę rozpoczęto w 1974 roku, obecnie działają w niej cztery wodno-ciśnieniowe reaktory. Nieopodal, w miejscowości Dalesice znajduje się też elektrownia szczytowo-pompowa, a jej zbiornik na rzece Iglawie służy jako źródło wody dla elektrowni w Dukovanach. Obie powiązane ze sobą elektrownie otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających w szczególności zainteresowanych tematyką energetyki. Elektrownia w Dukovanach zaprasza do swojego centrum informacyjnego a elektrownia wodna w Dalesicach na zwiedzanie samej elektrowni.
Program naszej wycieczki w to miejsce poszerzamy o ciekawe atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy. Z przyjemnością pokażemy Wam najciekawsze atrakcje czeskich Moraw, na czele z urokliwym Mikulovem, ośrodkiem czeskiego winiarstwa i zabytkowym zamkiem. Odwiedzimy również obszar Morawskiego Krasu, gdzie będziecie mogli zobaczyć typowe dla krasowego krajobrazu formy skalne i jaskiniowe.
Odwiedzimy również pobliski Wiedeń, stolicę Austrii. Poza zwiedzaniem Wiednia standardowym turystycznym szlakiem pełnym przepięknych zabytków i monumentalnych rezydencji, dodaliśmy w programie kolejny element techniki - wizytę w spalarni Spittelau, gdzie poza ciekawym budynkiem projektu autorstwa Hundertwassera, dowiecie się nieco więcej o możliwości pozyskiwania energii ze spalania odpadów.
 
 

Mapa

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd w kierunku Czech. Przyjazd do Mikulova w godzinach popołudniowych, spacer po miasteczku, zwiedzanie zamku w Mikulovie oraz wizyta w jednej z winnic zlokalizowanej w okolicy, zwiedzanie winnicy połączone z degustacją. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Wiednia. W godzinach porannych wizyta w spalarni odpadów Spittelau. Następnie spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy i kościół Wotywny, Belweder, Katedra Św. Szczepana, Kościół Karola Boremeusza, Hofburg. W godzinach popołudniowych przejazd do Pałacu Schonbrunn, zwiedzanie komnat pałacowych. Obiadokolacja na wzgórzu Grinzing. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości Dukovany, wizyta w centrum informacyjnym elektrowni atomowej. Następnie przejazd do miejscowości Dalesice, wizyta w elektrowni wodnej na rzece Iglawie. Po zwiedzaniu przejazd do miejscowości Blansko, zwiedzanie Jaskini Punkevni i Przepaści Machocha, zlokalizowanych w Morawskim Krasie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w godzinach nocnych.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu. Cena skalkulowana dla 40-osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 890 zł
zapytaj 

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu**/*** w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL CP, bagaż, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, 2 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 120 EUR.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. Termin w Dukovanach możemy rezerwować z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczestników, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć