Benelux

Opis

Parlament Europejski - instytucja Unii Europejskiej będąca odpowiednikiem jednoizbowego parlamentu, której członkowie są wybierani przez obywateli państw należących do UE na 5-letnią kadencję. Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli odbywa się większość obrad parlamentu i mieszczą się biura poselskie a także, komisje parlamentarne i władze klubów. W Luksemburgu znajduje się sekretariat generalny, biblioteka i część zaplecza technicznego. 

Jest to jedna z najważniejszych instytucji UE, organ przedstawicielski powstały w 1958 w wyniku połączenia przedstawicielstw parlamentarnych EWWiS, Euratomu i EWG – w ten sposób powstało Europejskie Zgromadzenie Parlamentarne, które obecną nazwę przyjęło 30 marca 1962.


Wspólnota przebyła długą drogę od końca lat 50., kiedy to w instytucjach Wspólnoty Europejskiej mówiono zaledwie czterema językami! Obecnie w Parlamencie Europejskim używa się 24 języków urzędowych, co samo w sobie jest już prawdziwym językowym wyzwaniem.

Przy 24 językach urzędowych możliwych jest ponad 529 kombinacji językowych, ponieważ każdy język może zostać przetłumaczony na 23 inne języki. Aby sprostać temu wyzwaniu Parlament Europejski dysponuje wydajnymi służbami tłumaczeń ustnych, pisemnych i weryfikacji tekstów prawnych. W odniesieniu do tych służb wprowadzono też ścisłe zasady, aby zagwarantować ich wydajną pracę oraz utrzymać rozsądny poziom wydatków budżetowych.

Mapa

Program

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 20.00, nocny przejazd przez Niemcy.

Dzień 2

Przejazd przez Niemcy, przyjazd do Strasburga - zwiedzanie budynków Parlamentu Europejskiego, w miarę możliwości czasowych spacer po centrum: Katedra, Plac Gutenberga, dzielnica alzacka "Mała Francja", przejazd do Brukseli, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do dzielnicy Berlaymony - wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego, po południu zwiedzanie Brukseli: Grand Place, zabytkowy ratusz, barokowe domy cechowe, Dom Królewski, Manneken Pis, Pałac Królewski, Atomium, Kwatera Główna NATO obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Amsterdamu, zwiedzanie miasta przez 9 godzin - Muzeum Van Gogha lub Rijskmuseum (najcenniejszy zbiór malarstwa holenderskiego), spacer po starym centrum: targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim i Kościołem Nowym, Dzielnica Czerwonych Świateł, przerwa na ciepły posiłek, rejs po kanałach Amsterdamu, wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Niemcy. 

Dzień 5

Powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych

Uwagi Termin na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i Brukseli należy rezerwować min. z 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Cena skalkulowana dla 45 osobowej grupy. 

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
790 zł

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (kawobar, WC, klimatyzacja), opieka pilota-przewodnika, 2 noclegi w hotelu */**, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW+KL, podatek VAT

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ~ 30 EURO


Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj