Czarnobyl Tour samolotem

Opis

W tym sezonie na prośbę naszych klientów proponujemy wyjazd do Czarnobyla w wersji dla wygodnych. 15 h przejazdu autokarem zamieniamy na 2 h przelotu samolotem. Mamy nadzieje, że dodatkowy nocleg w Kijowie, rejs po Dnieprze oraz miejsce zbiórki - Warszawa przypadnie Wam do gustu.

 

Co o wyjazdach myślą uczestnicy ?
Podczas powrotów z naszych wyjazdów Czarnobyl Tour organizujemy wśród naszych pasażerów mały autokarowy konkurs. Zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego sms-a do bliskich i podzielenie się z nimi wrażeniami z wyjazdu. Konkurs jest anonimowy więc każdy z uczestników ma pełną dowolność przekazu). Oto kilka najbardziej oryginalnych 'smsów': "Pozdrowienia z najlepszego turnusu SPA na Ukrainie. Rewelacyjna organizacja a baterie naładowane na maksa" - czytaj więcej ->

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie (Okęcie) w godzinach porannych. Odprawa i wylot do Kijowa (11:30). Przylot i transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Następnie zwiedzanie miasta: Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wieczorem dla chętnych przejazd na Majdan Niezależności, czas wolny na głównej ulicy miasta - Kreszczatyk. Powrót do hotelu. Nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. O godzinie 7:30 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".

Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy'. Następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam około 3 h) - zwiedzanie miasta m.in: żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

W dalszej kolejności zwiedzamy tereny elektrowni (włącznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arką).

Program obejmuje także zwiedzanie miasta Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu).

W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowy powrót do hotelu w Kijowie około godziny 20:30. Czas wolny. Nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Sobór Mądrości Bożej, Sobór Michajłowski, Andrijevski Uzwiz, Muzeum Czarnobylskie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko. Odprawa i wylot do Warszawy (18:00).

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hotel - Hotel Tourist***

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od 1500 zł

rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna
w formularzu podaj wybrany termin

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu*** (pokoje 2 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kijów - Warszawa (z bagażem podręcznym i rejestrowanym), transfery lotniskowe, opieka pilota, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem), 4h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 250 UAH. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego - 150 zł.

Terminy

Kolejna edycja wyjazdu w 2021
zapytaj

Nie ma miejsc? Interesuje Cie inny termin ? Zobacz tutaj »

Uwaga: w przypadku nie otrzymania potwierdzenia zapisu na wyjazd prosimy o kontakt telefoniczny.

Galeria zdjęć

FAQ

1. Czy na Ukrainę potrzebny jest paszport oraz wiza?
Aby wjechać na terytorium Ukrainy, obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z Ukrainy (przykład, jeśli wycieczka odbywa się w terminie 15-18.06.2017, paszport musi być ważny jeszcze minimum do 16.09.2017. Numer paszportu konieczny jest również do wyrobienia pozwolenia na wjazd do Zony Czarnobylskiej, dlatego numer paszportu należy podać nam najpóźniej na 2 tygodnie przed wyjazdem. Jeśli chodzi o wizę, wyjazd do Czarnobyla wiąże się z przebywaniem na terytorium Ukrainy zaledwie przez trzy dni, w związku z tym nie ma obowiązku wizowego.

2. Czy w wycieczce do Czarnobyla mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?
W wyjeździe do Czarnobyla mogą brać udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Na wycieczkę można zapisać osobę niepełnoletnią, pod warunkiem, że w dniu wizyty w Zonie ma ona ukończone 18 lat.

3. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne?
Głównym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy. Odradzamy również wyjazdu kobietom w ciąży. W przypadku innych chorób, warto skonsultować sprawę ze swoim lekarzem.

4. Jaka jest dawka promieniowania, którą otrzymuje się podczas wycieczki do Czarnobyla?
W Zonie przebywamy około 7 godzin. Dawkę promieniowania, którą otrzymuje się podczas wizyty w strefie ocenia się na ¼ zdjęcia rentgenowskiego płuc, lub porównywalną do przelotu samolotem na trasie Warszawa – Kijów (ok. 1,5 h lotu).

5. Jak wygląda kwestia płatności za wyjazd?
Wszystko zależy od terminu zapisu. W przypadku zapisu na wyjazd z dużym wyprzedzeniem, płatność za wyjazd rozbijamy na zaliczkę oraz dopłatę. Zaliczka w wysokości 250 zł płatna jest do 2 tygodni od podpisania umowy. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem. Dokładne terminy płatności podajemy na umowie. W przypadku zapisu na wycieczkę na miesiąc przed wyjazdem, konieczna jest wpłata całości kwoty do 3 dni od daty zapisu na wyjazd.

6. Czy w Kijowie jest obecnie bezpiecznie?
Ministerstwo Spraw Zagranicznych na chwilę obecną nie widzi przeciwwskazań w podróżowaniu do Kijowa i okolic. My również z własnego doświadczenia możemy zapewnić, że w Kijowie jest spokojnie i nie ma tam wojny.

7. Czy istnieje ryzyko, że wyjazdy zostaną odwołane?
Główną przyczyną odwoływania wyjazdów w przeszłości była niewystarczająca ilość chętnych na wyjazd. Związane to było głównie z masowymi rezygnacjami, motywowane doniesieniami o napiętej sytuacji na Majdanie. Sytuacja jednak uspokoiła się, dzięki temu w 2015 roku wycieczki Czarnobyl Tour odbywały się bez przeszkód, a udział w nich wzięło ponad 250 osób.

8. W jakim języku odbywa się wycieczka do Czarnobyla?
Zarówno w Kijowie, jak i podczas wycieczki do Czarnobyla są państwo pod opieką polskojęzycznych przewodników.

9. Czy poza ceną wycieczki są jeszcze jakieś dodatkowe koszty?
W cenie wyjazdu mają państwo transport, zakwaterowanie w hostelu, wyżywienie 2x dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie oraz organizację wyjazdu do Zony. Dodatkowe, obowiązkowe koszty to około 50 hrywien – obejmuje to napój do śniadania na trasie, bilet wstępu do muzeum czarnobylskiego w Kijowie oraz żeton kijowskiego metra, którym wracamy do hotelu z wieczornego spaceru po Kijowie. Dodatkowe koszty – dodatkowe wyżywienie, czy pamiątki, oczywiście we własnym zakresie.

10. Jaką walutę zabrać ze sobą na wyjazd?
Walutą obowiązującą na Ukrainie jest Hrywna. Jeśli nie mają państwo możliwości zakupienia hrywien, zazwyczaj udaje się nam wymienić złotówki podczas przekraczania granicy. Jeśli jednak chcą Państwo zakupić hrywny w Kijowie, dużo łatwiej będzie kupić ją wymieniając euro lub dolary.