Czarnobyl Tour samolotem

Opis

Czarnobylska Strefa Wykluczenia, miejsce jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości to obecnie jedna z największych atrakcji Ukrainy. Wycieczki do tego miejsca organizujemy od prawie 15 lat, jako pierwsze biuro w Polsce.

W trakcie wycieczki do Czarnobyla poznacie to pełne tajemnic miejsce a przede wszystkim tragedię ludzi, którzy z dnia na dzień musieli porzucić cały swój dobytek i opuścić swoje domy. W trakcie zwiedzania Czarnobyla pokażemy Ci miasto Prypeć, które przed katastrofą było jednym z najlepiej rozwiniętych miast Związku Radzieckiego. Odwiedzimy też Radar Duga, znany też jako Oko Moskwy, a także opuszczone miasteczko wojskowe Czarnobyl-2, w którym zamieszkiwała obsługa tego radzieckiego radaru. Oczywiście zabierzemy Cię też pod IV blok czarnobylskiej elektrowni, czy do miasta Czarnobyl, zamieszkiwanego współcześnie przez pracowników Strefy.

Czarnobyl Tour samolotem to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę i szybkość podróżowania. Dwa nocne przejazdy autokarem zastępujemy tutaj przelotami samolotem. Dzięki temu Ty masz więcej siły a my więcej czasu, by pokazać Ci uroki stolicy Ukrainy – Kijowa. W trakcie dwóch dni zwiedzania pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Kijowa. Nie zabraknie pięknych widoków na miasto, złotych kopuł ukraińskich cerkwi i klasztorów a także dawnych i współczesnych historii miasta istniejącego już od ponad półtora tysiąca lat. Będziemy mieć też więcej czasu na zakup lokalnych pamiątek, które dzięki bagażowi rejestrowanemu w cenie wycieczki bez problemu zabierzesz ze sobą do Polski, by wspomnienia z Ukrainy zostały z Tobą na dłużej.

 

Dlaczego z nami?

∗ prawie 15 lat doświadczenia w organizacji wycieczek do Czarnobyla
∗ ponad 100 zorganizowanych wyjazdów i 8000 zadowolonych klientów
∗ wycieczka w całości w języku polskim
∗ bogaty i rozbudowany program zwiedzania Kijowa i Czarnobyla
∗ brak ukrytych kosztów
∗ wysoka ocena jakości naszych usług oraz obsługi klienta

Co o zorganizowanych przez nas wycieczkach do Czarnobyla myślą ich uczestnicy? Sprawdź opinie o naszych wyjazdach na facebooku oraz w google.

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku w Warszawie (Okęcie) w godzinach porannych. Odprawa i wylot do Kijowa. Przylot do Kijowa, transfer do hotelu, zakwaterowanie około 15:00.

Po zakwaterowaniu przejazd metrem w kierunku dzielnicy Padół, gdzie odwiedzimy Muzeum Czarnobylskie. W Muzeum przewodnik przybliży nam historię i skutki katastrofy w Czarnobylu.

Następnie udamy się metrem w kierunku dzielnicy Peczersk. Odwiedzimy tam Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej, gdzie na wolnym powietrzu można podziwiać liczne militarne eksponaty z czasów tzw. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Odwiedzimy też jeden z najważniejszych kompleksów klasztornych na Ukrainie – Ławrę Kijowsko-Peczerską. Wejdziemy tam do tzw bliższych pieczar, a w miarę możliwości czasowych odwiedzimy też przepiękny kompleks Górnej Ławry.

W godzinach wieczornych powrót metrem do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Około 7:00 spotkanie z przewodnikami i wyjazd w kierunku Strefy Zamkniętej. Przyjazd na checkpoint Dytiatky, kontrola paszportowa i wjazd na teren Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Po przekroczeniu checkpointu udamy się w kierunku miasteczka Czarnobyl-2, które dawniej zamieszkiwane było przez jednostkę wojskową odpowiedzialną za obsługę radzieckiego radaru pozahoryzontalnego Duga. W miasteczku zobaczymy słynny radar Duga zwany też Okiem Moskwy oraz zwiedzimy opuszczone sekretne miasteczko, w którym zobaczymy budynki szkoły, przedszkola, budynki mieszkalne czy jednostkę straży pożarnej.

Po wizycie w Czarnobyl-2 udamy się w kierunku głównej atrakcji Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia - miasta Prypeć. W czasach radzieckich było to jedno z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych miast całego ZSRR, zamieszkiwane przede wszystkim przez pracowników Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. W trakcie zwiedzania zatrzymamy się w okolicach zakładów Jupitera, gdzie podejdziemy pod chwytak, następnie udamy się na stadion w Prypeci, do wesołego miasteczka z diabelskim młynem, które nigdy nie zostało otwarte, na basen „Lazurowy”, do budynku szkoły lub przedszkola, na centralny plac miasta z Hotelem Polesie, domem kultury Energetyk i supermarketem. Na końcu zatrzymamy się pod tablicą powitalną miasta Prypeć tuż przy terenie tzw. rudego (czerwonego) lasu.

Po zwiedzaniu Prypeci udamy się w kierunku IV bloku Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, gdzie z odległości około 300 metrów będziemy podziwiać panoramę nowej arki.

Podczas zwiedzania zatrzymamy się również przy ekspozycji pojazdów i maszyn używanych w 1986 roku w procesie likwidacji. W miarę możliwości czasowych odwiedzimy też miasto Czarnobyl. Na końcu zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy tablicy powitalnej miasta Czarnobyl. Po opuszczeniu checkpointu Dytiatky i kontroli dozymetrycznej udamy się na obiadokolację.

Planowany powrót do Kijowa między 20:30 a 21:00. Czas wolny, dla chętnych przejazd metrem do centrum Kijowa, czas wolny na Majdanie Niezależności i głównej ulicy miasta – Chreszczatyku. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd metrem w kierunku dzielnicy Padół, skąd wyruszymy na zwiedzanie najstarszej części stolicy Ukrainy. Spacer rozpoczniemy na Placu Kontraktowym, na którym w dawnych czasach handlowano i zawierano, jak sama nazwa wskazuje, kontrakty. Następnie przespacerujemy się porównywaną do paryskiego Montmartre, ulicą lokalnej bohemy artystycznej – Zjazdem św. Andrzeja. Po drodze miniemy m.in. kamienicę, w której przez kilkanaście lat mieszkał Michaił Bułhakow. Jeśli tylko wystarczy nam czasu, zatrzymamy się na chwilę pod Cerkwią św. Andrzeja, by zajrzeć do środka, czy kupić pamiątki na wszechobecnych tutaj straganach.

Następnie udamy się w kierunku Monasteru św. Michała, którego kopuły jako pierwsze na Rusi zostały pokryte prawdziwym złotem, a następnie do Sofii Kijowskiej, która w czasach ruskich była najważniejszą świątynią w całym kraju. Na końcu udamy się na Majdan Niezależności, gdzie w czasie wolnym będziecie mogli skosztować lokalnej kuchni, czy zrobić ostatnie zakupy.

Około 15:00 powrót do hotelu, odbiór bagaży i transport w kierunku lotniska. O 18:00 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy około 18:30 czasu polskiego.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hotel - Hotel Tourist***

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od 1690 zł

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu*** (pokoje 2 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kijów - Warszawa (z bagażem podręcznym i rejestrowanym), transfery lotniskowe, opieka pilota, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem), 8h zwiedzania Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera: składki na TFG - 2 zł, składki na TFP - 2 zł, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 250 UAH. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego - 150 zł.

Terminy


Ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę, na ten moment nie przyjmujemy zapisów.


Więcej informacji

 

Galeria zdjęć

FAQ

1. Czy na Ukrainę potrzebny jest paszport oraz wiza?
Aby wjechać na terytorium Ukrainy, obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z Ukrainy (przykład, jeśli wycieczka odbywa się w terminie 01-03.05.2023, paszport musi być ważny jeszcze minimum do 03.08.2023. Numer paszportu konieczny jest również do wyrobienia pozwolenia na wjazd do Zony Czarnobylskiej, dlatego numer paszportu należy podać nam najpóźniej na tydzień przed wyjazdem. Jeśli chodzi o wizę, wyjazd do Czarnobyla wiąże się z przebywaniem na terytorium Ukrainy zaledwie przez trzy dni, w związku z tym nie ma obowiązku wizowego.

2. Czy w wycieczce do Czarnobyla mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?
W wyjeździe do Czarnobyla mogą brać udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Na wycieczkę można zapisać osobę niepełnoletnią, pod warunkiem, że w dniu wizyty w Zonie ma ona ukończone 18 lat.

3. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne?
Głównym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy. Odradzamy również wyjazdu kobietom w ciąży. W przypadku innych chorób, warto skonsultować sprawę ze swoim lekarzem.

4. Jaka jest dawka promieniowania, którą otrzymuje się podczas wycieczki do Czarnobyla?
W Zonie przebywamy około 8 godzin. Dawkę promieniowania, którą otrzymuje się podczas wizyty w strefie ocenia się na ¼ zdjęcia rentgenowskiego płuc, lub porównywalną do przelotu samolotem na trasie Warszawa – Kijów (ok. 1,5 h lotu).

5. Jak wygląda kwestia płatności za wyjazd?
Wszystko zależy od terminu zapisu. W przypadku zapisu na wyjazd z dużym wyprzedzeniem, płatność za wyjazd rozbijamy na zaliczkę oraz dopłatę. Zaliczka w wysokości 490 zł płatna jest do 2 tygodni od podpisania umowy. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem. Dokładne terminy płatności podajemy na umowie. W przypadku zapisu na wycieczkę na miesiąc przed wyjazdem, konieczna jest wpłata całości kwoty do 3 dni od daty zapisu na wyjazd.

6. Czy w Kijowie jest obecnie bezpiecznie?
Ministerstwo Spraw Zagranicznych na chwilę obecną nie widzi przeciwwskazań w podróżowaniu do Kijowa i okolic. My również z własnego doświadczenia możemy zapewnić, że w Kijowie jest spokojnie i nie ma tam wojny. Stan wojenny nie został wprowadzony w rejonie Kijowa i Czarnobyla. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce najbliższym czasie, a dodatkowo polskie MSZ zaleci nie podróżować do Kijowa, wyjazdy zostaną odwołane, a wszystkie wpłacone pieniądze zostaną Państwu zwrócone. Ewentualnie decyzje o odwołaniu danego wyjazdu będziemy podejmować na miesiąc przed terminem wycieczki.

7. Czy istnieje ryzyko, że wyjazdy zostaną odwołane?
Główną przyczyną odwoływania wyjazdów w przeszłości była niewystarczająca ilość chętnych na wyjazd. Związane to było głównie z napiętą sytuacją na wschodzie Ukrainy. W ostatnim czasie na realizację wyjazdów mocno wpływała sytuacja pandemiczna. Mamy jednak nadzieje, że obie te kwestie w najbliższym czasie nie będą miały większego wpływu na realizację wyjazdów. 

8. W jakim języku odbywa się wycieczka do Czarnobyla?
Zarówno w Kijowie, jak i podczas wycieczki do Czarnobyla są państwo pod opieką polskojęzycznych przewodników.

9. Czy poza ceną wycieczki są jeszcze jakieś dodatkowe koszty?
W cenie wyjazdu mają państwo transport, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie 2x dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie oraz organizację wyjazdu do Zony. Dodatkowe, obowiązkowe koszty to około 250 hrywien – obejmuje to bilet wstępu w Kijowie, oraz bilety kijowskiego metra. Dodatkowe koszty – dodatkowe wyżywienie czy pamiątki oczywiście we własnym zakresie.

10. Jaką walutę zabrać ze sobą na wyjazd?
Walutą obowiązującą na Ukrainie jest Hrywna. Jeśli nie mają państwo możliwości zakupienia hrywien, kantor, w którym można wymienić hrywny po dobrym kursie znajduje się też w naszym hotelu w Kijowie.

11. Czy wspomniana w ważnych informacjach kwota 400 Euro wymagana podczas pobytu na Ukrainie jest obowiązkowa?
Zgodnie z nowa Ustawą o imprezach turystycznych jesteśmy zobowiązani jako biuro podróży przekazać każdemu uczestnikowi informację o przepisach wizowych i paszportowych. Przepisy o obowiązkowym zabezpieczeniu finansowym funkcjonują na Ukrainie już od dawna, w praktyce przez ponad 10 lat nie zdarzyło się aby ukraińskie władze graniczne weryfikowały uczestników naszych wycieczek pod kątem posiadanych kwot.

12. Czy mogę mieć problemy z przekroczeniem granicy?
Tak, jeśli masz nieuregulowane mandaty, podatki i inne należności w stosunki do Państwa Polskiego. Służba celna jest połączona z administracją skarbową i zdarza się że osoby z zaległościami zostawały zatrzymane na granicy i nie mogły kontynuować wycieczki.