Dracula Tour

Opis

Głównym celem naszej wycieczki do Rumunii „Dracula Tour” jest region przepięknej Transylwanii, kojarzącej się przede wszystkim z wielkim hospodarem – Drakulą. Podczas wycieczki przekonamy Was, że ten kraj poza krwiożerczymi skojarzeniami z historycznymi czy filmowymi postaciami ma dużo więcej do zaoferowania. Rumunia a zwłaszcza Transylwania to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe góry oraz liczne zamki, w tym słynny zamek Bran, w którym Bram Stocker umieścił akcję swojej powieści „Drakula”. Podczas wycieczki do Rumunii pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca tego regionu. W trakcie wyjazdu odwiedzimy kopalnię soli w Turdzie, będziemy włóczyć się malowniczymi uliczkami Sighisoary, spacerować po Braszowie i Alba Iulii a także przejedziemy przepiękną widokową trasą Transfogaraską. Podczas naszej wycieczki objazdowej nie ograniczymy się jednak tylko do Transylwanii. Rzucimy również okiem na jeden z największych budynków świata – Pałac Ludowy w Bukareszcie, będący siedzibą parlamentu Rumunii, a także będziemy mogli nieco odpocząć na plażach największego rumuńskiego kurortu – Mamaji.Mapa

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii.

Dzień 2

Przyjazd do Rumunii w godzinach porannych. Odkrywanie uroków Rumunii rozpoczniemy w miejscowości Turda, w której odwiedzimy kopalnię soli. Podczas pobytu w kopalni skorzystamy z atrakcji tutejszego podziemnego parku rozrywki, w którym można m.in. przepłynąć się łódką po podziemnym jeziorze, zagrać w tenisa stołowego czy przejechać się diabelskim młynem. Następnie udamy się do miasta Kluż-Napoka zwanego sercem Transylwanii. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek. Wieczorem spacer po mieście: Plac Zjednoczenia z kościołem Michała i pomnikiem Macieja Korwina, Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, budynek teatru narodowego, mury miejskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Sighisoara, będącej miejscem urodzenia Włada Pałownika – Drakuli. To niewielkie, urokliwe miasteczko ze świetnie zachowanymi średniowiecznymi zabudowaniami zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie spaceru po mieście zobaczymy gotycki kościół na wzgórzu do którego zaprowadzą nas tzw. szkolne schody, mury miejskie wraz z Wieżą Zegarową, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zobaczymy też dom narodzin Drakuli, główny plac miasta oraz kościół klasztorny. W godzinach popołudniowych przejazd do Braszowa, zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do centrum Braszowa, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Czarną i Białą Wieżę, z których można podziwiać panoramę starego miasta w Braszowie, rynek o charakterystycznym kształcie z miejskim ratuszem i licznymi zabytkowymi kamienicami, Czarny Kościół, będący największą świątynią całej Rumunii czy Strada Sforii, najwęższą ulicę w mieście. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd w kierunku miejscowości Bran, słynącej z zamku, w którym rozgrywała się fabuła powieści Brama Stokera "Drakula". Zwiedzanie zamku. Następnie przejazd do miejscowości Rasnov, spacer wokół cytadeli. W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości Prejmer, zwiedzanie kościoła warownego z czasów Sasów Siedmiogrodzkich, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W godzinach popołudniowych powrót do Braszowa, czas wolny w centrum miasta, możliwość wjazdu kolejką na wzgórze Tampa i podziwianie panoramy miasta, czy spacer promenadą pod wzgórzem Tampa wzdłuż murów miejskich. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Konstancy. Przyjazd do hotelu w miejscowości Mamaja w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, całodzienny wypoczynek w rumuńskim kurorcie Mamaja położonym nad morzem Czarnym. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bukaresztu - stolicy Rumunii. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w drugim po Pentagonie największym budynku świata - Pałacu Parlamentu. Następnie zwiedzimy najstarszą część miasta, podczas zwiedzania której zobaczymy m.in. dwór hospodarów Wołoszczyzny, cerkiew św. Antoniego, cerkiew św. Dymitra, cerkiew Stavropoleos, pasaż Mocca-Villacrosse czy lokalne klimatyczne restauracje Caru cu Bere czy Hanu Manuc. Następnie udamy się na objazd po mieście, zobaczymy m.in. Plac Uniwersytecki, Teatr Narodowy, Rumuńskie Ateneum czy Łuk Triumfalny. Po zwiedzaniu czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku miejscowości Sinaia. W tej malowniczej miejscowości położonej u stóp Gór Bucegi, znajduje się Pałac Peles, znany jako dawna letnia rezydencja rumuńskich królów.  Po zwiedzaniu zamku czas wolny w miejscowości, dla chętnych możliwość wjazdu kolejką gondolową na wysokość 2000 metrów, podziwianie panoramy Sinai, doliny rzeki Prahova i Gór Bucegi. W godzinach popołudniowych przejazd do Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Trasy Transfogaraskiej, drugiej pod względem wysokości drogi kołowej w Rumunii, która w najwyższym punkcie znajduje się na wysokości 2042 m n.p.m. Została wybudowana na polecenie Nicolae Caucescu. Podczas przejazdu drogą zatrzymamy się na punkcie widokowym na Wodospad Balea a także na wysokości 2000 m n.p.m. nad Jeziorem Balea, by przy odpowiednich warunkach pogodowych podziwiać panoramę północnej części Drogi Transfogarskiej. W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości Sybin, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. W godzinach porannych udamy się na spacer po Sybinie. Przespacerujemy się malowniczą ulicą Nicolae Balcescu, zobaczymy rynek z bazyliką św. Trójcy, wieżę ratuszową, Mały Rynek, Most Kłamców czy Kościół Najświętszej Marii Panny. Następnie udamy się do miejscowości Alba Iulia. To miasto słynie przede wszystkim z twierdzy Alba Carolina z dwiema katedrami - prawosławną i katolicką. Po czasie wolnym udamy się jeszcze do miejscowości Hunedoara, w której odwiedzimy Zamek Korwina o charakterystycznej, gotyckiej bryle. Po wizycie w zamku wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 11

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 40 osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 2350 zł
rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW i KL, CP oraz bagaż, opieka pilota i przewodników lokalnych, opłaty drogowe i parkingi, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, 8 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 260 EUR.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników, jednak przy wyborze terminu warto wziąć pod uwagę, że Trasa Trasfogaraska jest w całości dostępna dla ruchu pojazdów tylko w miesiącach letnich (najlepiej połowa czerwca - połowa września). W powyższym formularzu (rezerwuj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczestników, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć