Targi ITB w Berlinie

Opis

Chcesz zorganizować wycieczkę do Berlina dla szkoły i zastanawiasz się, kiedy najlepiej odwiedzić stolicę Niemiec? Co powiesz na wyjazd do Berlina na Targi ITB, które od lat są największymi na świecie Targami Turystycznymi? Targi ITB, odbywające się w pierwszej połowie marca, każdego roku przyciągają ponad 10 000 wystawców ze 180 krajów a tereny targowe każdego dnia odwiedza ponad 150 000 zwiedzających. To wspaniała okazja, by Twoi uczniowie mogli mieć dosłownie cały świat w zasięgu ręki, chłonąć mieszankę kulturową wszystkimi zmysłami i poszerzać swoje horyzonty.

Poza pobytem na Targach ITB podczas wycieczki pokażemy wam najciekawsze atrakcje Berlina. Poza zwiedzaniem stolicy Niemiec zabierzemy Was do przepięknej Saksonii, gdzie odkryjecie Drezno, jedno z najpiękniejszych niemieckich miast. Proponujemy również Twoim uczniom inne atrakcje w zależności od ich zainteresowań. Miłośników historii zabierzemy do Pałacu Sansoucci w Poczdamie lub Muzeum Miśnieńskiej Porcelany. Przyrodnikom pokażemy piękno Szwajcarii Saksońskiej a amatorów techniki zabierzemy do Manufaktury Volkswagena.

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, nocny przejazd w kierunku Niemiec.

Dzień 2

Przyjazd do Berlina w godzinach porannych, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Reichstag, Brama Brandenburska, Aleja Under den Linden, Gendarmenmarkt z katedrą niemiecką i francuską, Bebelplatz, gmach Uniwersytetu Humboldta, Wyspa Muzeów z Katedrą Berlińską, kościół św. Mikołaja, Czerwony Ratusz, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. W godzinach popołudniowych atrakcja do wyboru:

A) zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego,
B) wjazd na Wieżę Telewizyjną, podziwianie panoramy Berlina,
C) wejście na kopułę Reichstagu, podziwianie panoramy Berlina.

W godzinach wieczornych przejazd do schroniska młodzieżowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd na Targi ITB Berlin, całodzienny pobyt na Targach. W godzinach wieczornych powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie ze schroniska młodzieżowego. Atrakcja do wyboru:

A) Przejazd w kierunku Miśni, zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej Porcelany.
B) Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie Pałacu Sansoucci.
C) Przejazd do Drezna, Zwiedzanie Manufaktury Volkswagena.
D) Przejazd od Miejscowości Bastei, podziwianie formacji skalnych Szwajcarii Saksońskiej.

Następnie przejazd w kierunku Drezna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Zwinger, Opera Sempera, Katedra św. Trójcy, zamek Residenschloss, Orszak Książęcy, Kościół Najświętszej Marii Panny, Tarasy Bruchla, Altmarkt.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski, na trasie obiadokolacja. Powrót w godzinach nocnych.

Uwagi

Cena skalkulowana dla grupy 40 uczniów + 3 opiekunów. Istnieje możliwość modyfikacji programu. Więcej o ITB Berlin: https://www.itb.com/en/

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od
 
950 zł
zapytaj 

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 2 noclegi w schronisku młodzieżowym w Berlinie w pokojach wieloosobowych, wyżywienie: 2 śniadania, realizacja programu wyjazdu wraz z niezbędnymi rezerwacjami oraz opieką pilota, ubezpieczenie NNW, KL, choroby przewlekłe, bagaż, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i wejściówki na Targi ITB Berlin, 3 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 120 EUR.

 Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować tylko w terminie Targów ITB - pierwsza połowa marca. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczniów i opiekunów, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

 Galeria zdjęć