Kijowski City Tour

Opis

W tym roku zapraszamy także do innego tajemniczego obiektu na terenie Ukrainy. Dawniej tajna baza rakietowa - dziś jedyne w swoim rodzaju Muzeum Wojsk Rakietowych, którego eksponaty pozwalają na powrót do przeszłości - czasów Zimnej Wojny i walki zbrojeń między ZSRR i USA. 

Na terytorium pierwomajskiej bazy znajdowało się 86 rakiet dalekiego zasięgu (m.in. niezwyciężona Rakieta „Satan") - każda z nich posiadała 10 głowic jądrowych, których moc wielokrotnie przewyższała moc bomb atomowych rzuconych na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. 

Dla wiecznie spragnionych wrażeń miłośników czarnobylskiej zony przygotowaliśmy nie lada gratke - zwiedzanie Elektrownii Atomowej w Czarnobylu od środka ! Podczas wizyty będzie można zobaczyć m.in. sterownie bloku reaktora, a wizyta w mieście Prypeć pozwoli na odnalezienie jakiegoś nowego ciekawego miejsca. Wszystko to w małej kilkunastoosobowej grupie.  

Jak zawsze na wyjazdach na Ukrainę będziemy chcieli Państwu przybliżyć kulturę ukraińską, dlatego oprócz głównych atrkacji wyjazdu - bazy rakietowej, czy elektrownii od środka, będzie możliwosć zwiedzenia (i to bardzo dokładnie) Kijowa - tego znanego jak i nie. 

To Państwo zdecydujecie o końcowej wersji wycieczki. Program został tak skonstrowany aby można było wybrać samemu co tak na prawdę chce się zobacyć. To takie trzy wyjazdy w jednym, które można dowolnie łączyć. 

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem. Wyjazd z Krakowa ok. godz. 16:00. Nocny przejazd autokarem przez granicę polsko-ukraińską i dalszy przejazd w stronę Kijowa.

Dzień 2

Po drodze przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa. 
Odkryjemy przed Wami nieznany Kijów – Kijów militarny. Zwiedzimy, między innymi, Twierdzę Kijów, która oprócz obronnej roli pełniła również rolę turmy dla więźniów politycznych. Pierwszymi więźniami tej twierdzy byli uczestnicy Powstania Styczniowego. W jednej z części fortyfikacji znajduje się Największe w Europie Muzeum Toalety, gdzie poznamy historię muszli klozetowych, zobaczymy najbardziej nietypowe obiekty oraz zabawne miniatury. Oprócz tego, odwiedzimy Muzeum Lotnictwa, gdzie zebrane zostały unikalne „latające maszyny” (m.in. Tupolev Tu-154).
Przejazd do hostelu w Kijowie w godzinach wieczornych, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: чAEC Tour  (czyli Elektrownia Atomowa w Czarnobylu od środka) lub zwiedzanie miasta.

Całodniowa wycieczka чAEC Tour - Elektorwnia Atomowa w Czarnobylu od środka.

Około godziny 8:00 wyjazd z Kijowa w stronę „Strefy Zamkniętej”, która zajmuje 214 km2. Po drodze krótki postój przy ostatniej tablicy wskazującej drogę do Czarnobyla. Do strefy zamkniętej jest jeszcze kilkanaście kilometrów, ale wokół obserwujemy coraz więcej pustych budynków, niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych gospodarstw rolnych. Przejazd przez checkpoint „Dytyatky” jednego z wielu po drodze punktów kontrolnych w 30 km „strefie przymusowego wysiedlenia”. Jeszcze kilka kilometrów i dojeżdżamy do miasta Czarnobyl, następnie mijamy kolejny punkt kontrolny, aby dojechać do Elektrowni Atomowej w Czarnobylu. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Elektrowni (ok. 2 h): zaczynamy od sterowni reaktora nr 1. Jest to najstarszy blok w czarnobylskiej elektrowni. Został włączony we wrześniu 1977 roku i działał do grudnia 1996 roku. Następnie zwiedzimy prawie kilometrową halę pomp oraz halę turbin i przejdziemy w stronę ściany rozdzielającej 3 i 4 blok pod tablicę upamiętniającą pierwszą z ofiar katastrofy - mechanika pomp - Walerego Hodemczuka. Jeśli czas pozwoli zwiedzimy także tzw. pawilon wystawienniczy z makietą i najlepszym widokiem na sarkofag bloku nr 4.  Następnie przejazd przez słynny wiadukt, z którego widać miasto Prypeć oraz elektrownie. Zwiedzanie „miasta duchów” – Prypeci, zamieszkałego jeszcze nie tak dawno przez ok. 40 tys mieszkańców, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy podczas wielkiej ewakuacji. Ogromna ilość zupełnie pustych, zupełnie cichych, zaniedbanych bloków, robi niezwykłe wrażenie. Każdy budynek kryje swoją historię. Każde mieszkanie to dramat jednej rodziny. W programie 2-3 h pobytu w Prypeci. Około godziny 17:00 wyjazd w drogę powrotną do Kijowa. Planowany przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 19:00.

(UWAGA - wycieczkę tą realizujemy dla: min- 12 osób, max- 15 osób)

W ramach zwiedzania miasta w ten dzień proponujemy odwiedzić: Ławrę Kijowsko-PieczerskąSobór Mądrości Bożej wpisany na listę UNESCO (warto wejść do środka), Złote WrotaSobór św. Michała Archaniołapomnik Przyjaźni Narodów ze wspaniałym punktem widokowym, Kreszczatyk z pomnikiem Lenina, dom z Himerami oraz Pałac Prezydencki. Warto też przejechać się Fanikularem lub wziąć udział w rejsie po Dnieprze.
Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: Muzeum Wojsk Rakietowych lub zwiedzanie miasta. 

Całodniowa wycieczka do Muzeum Wojsk Rakietowych w Pierwomajsku.

Dawniej tajny obiekt wojskowy - dziś Muzeum Wojsk Rakietowych, którego eksponaty pozwalają na powrót do przeszłości - czasów Zimnej Wojny i walki zbrojeń między ZSRR i USA. 17 grudnia 1959 roku została przyjęta decyzja o utworzeniu Strategicznych wojsk Rakietowych w ZSRR. W czasie Zimnej Wojny wojska te stały się najmocniejszym członem Wojsk Strategicznych ZSRR. Tylko na terytorium pierwomajskiego obiektu wojskowego znajdowało się 86 rakiet dalekiego zasięgu (m.in. niezwyciężona Rakieta „Satan”) - każda z nich posiadała 10 głowic jądrowych. Moc każdej z głowic wielokrotnie przewyższał moc bomb atomowych rzuconych na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. Po zwiedzaniu obiadkolacja. Około godziny 17:00 wyjazd w drogę powrotną do Kijowa. Planowany przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 20:00. Możliwość skorzystania z łazienek oraz czas wolny na zakupy. 

(UWAGA - wycieczkę tą realizujemy dla: min. 12 osób) 

W ramach zwiedzania miasta można będzie udać się do znanego niektórym z naszych stałych klientów Muzeum Wojny Ojczyźnianej. Obowiązkowo trzeba odwiedzić: Majdan NiezależnościAndrejewski Spusk, Muzeum Jednej UlicyMuzeum BułchakowaMuzeum Czarnobylskie oraz Pejzażową Aleje.

Po zwiedzaniu obiadokolacja. Około godziny 22:00 wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd.

Dzień 5

Powrót do Krakowa w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany jest ważny paszport. Cena skalkulowana dla 30 osobowej grupy.
Zobacz Nasz hostel: Dream House hostel & bar

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
840 zł

Cena zawiera: 2 noclegi w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osb.) w centrum Kijowa, wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje), ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Ceny wycieczek fakultatywnych - dodatkowo płatnych:
- wycieczka do Muzeum Wojsk Rakietowych - 260 zł
- wycieczka чAEC Tour - 540 zł

Uwagi: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. około: 200 UAH.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć