Pripyat Tour

Opis

Jeden dzień w zonie to dla Ciebie za mało ? Jeśli tak to mamy coś dla Ciebie ! 

Dzięki naszym dotychczasowym doświadczeniom w organizacji wyjazdów do zony, w tym roku poszerzamy naszą ofertę o wyjazdy pod nazwą Pripyat Tour. Będzie można zobaczyć to samo a nawet więcej niż w przypadku standardowych wyjazdów z tym że będziemy mieli na to 2 razy więcej czasu niż dotychczas. 

Podczas wyprawy będzie można zaobserwować mnóstwo pustych budynków, niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych gospodarstw rolnych. Po drodze do elektrowni Czarnobyl trzeba minąć kilka tzw. checkpointów, aby w końcu dotrzeć do miasta Prypeć, miasta o wyjątkowo krótkiej historii, które tętniło życiem tylko przez 16 lat !!! 

Pomimo całej grozy, jakiej można doświadczyć podczas takiej wyprawy, nie ma się, czym tak naprawdę martwić. Świadczy o tym fakt, że wyjazdy do Czarnobyla organizowane są już kilka lat.

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 16:30. Nocny przejazd do Kijowa.

Dzień 2

Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na ciepły posiłek. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, sobór św. Zofii, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hostelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, powrót do hostelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Około godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". 
Po przekroczeniu 'checkpointów' odwiedzimy radziecki radar Duga, czyli słynne „Oko Moskwy”. Następnie pojedziemy do wioski Kopaczi, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić opuszczone przedszkole. Później udamy się w okolice czarnobylskiej elektrowni. Będziemy mieli okazję zobaczyć ją od zewnątrz: sarkofag, Arka, oraz nieukończone bloki 5 i 6, a także zwiedzimy elektrownię od środka. Zobaczymy halę maszyn czarnobylskiej elektrowni w bloku 1 lub 2, a także panel kontrolny reaktora, „złoty korytarz” przebiegający przez tereny elektrowni. Po południu podjedziemy pod tablicę powitalną miasta Prypeć znajdującą się w pobliżu Czerwonego Lasu. Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się na terenie miasta Czarnobyl. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie opuszczonego miasta duchów – Prypeci, w planie: główny plac miasta, hotel z platformą widokową, urząd pocztowy, wesołe miasteczko, straż pożarna, kino, teatr, sklep spożywczy, dom handlowy, szkoła, przedszkole, basen, szpital, żłobek, budynki mieszkalne, przystań rzeczna z kawiarnią. W tym dniu zobaczymy też stację kolejową Janów. Następnie udamy się do miasta Czarnobyl i zwiedzimy m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta, stadion miejski, cerkiew, tablica powitalna miasta. W miarę możliwości czasowych na końcu udamy się na spotkanie z Samosiełami, osobami, które powróciły do Strefy po katastrofie i żyją na terenie Zony do dziś.
Wieczorem powrót do Kijowa, czas wolny na toaletę, posiłek. Ok. godziny 21:00 wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Przyjazd do Krakowa ok. godziny 12:00.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hostel: Dream House hostel & bar

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
1780 zł

Cena zawiera: 1 nocleg w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osobowe) w centrum Kijowa, 1 nocleg w hotelu turystycznym w Czarnobylu (pokoje 2,3,4 osobowe), wyżywienie (3 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, dwudniowa wycieczka do Zony (przewodnik w języku angielskim lub polskim, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej), 6h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 50 UAH.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć