Lubuskie

Opis

Lubuskie to najbardziej niedoceniany przez turystów region naszego kraju. A szkoda, bo i w tej części kraju nie brakuje atrakcji. Naszą przygodę z Lubuskim rozpoczniemy tuż przy niemieckiej granicy. Znajduje się tam usytuowany po obu stronach Nysy Łużyckiej, transgraniczny Park Mużakowski, wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy również Zieloną Górę, gdzie w Centrum Nauki Keplera weźmiemy udział w interaktywnej lekcji przyrody. Lubuskie to też świetne miejsce dla amatorów wodnych atrakcji. Podczas naszej wycieczki wybierzemy się tu na rejs po Odrze, a także spędzimy czas na chyba najmniej znanym pojezierzu w Polsce – pojezierzu Lubuskim. Spędzimy czas nad tutejszymi jeziorami podczas wizyty w perle regionu – Łagowie. Wycieczkę zakończymy zwiedzając ogromny kompleks bunkrów w okolicach międzyrzecza, zbudowanych tu przez III Rzeszę. Dzięki wspólnej wycieczce z pewnością przekonacie się, że Lubuskie jest warte zachodu.

 

Program

Dzień 1

Zwiedzanie najrzadziej odwiedzanego przez turystów województwa w Polsce rozpoczniemy od atrakcji wpisanej na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Jest nią transgraniczny Park Mużakowski położony po obu stronach Nysy Łużyckiej. Powstał on w XIX wieku z inicjatywy księcia Hermanna Ludwika Heinricha von Puckler-Muskau, który to zainspirowany pięknem angielskich ogrodów stworzył na terenie odziedziczonej po ojcu posiadłości w Muskau niesamowity kompleks pałacowo-parkowy. Obecnie jest to największy w Polsce park w stylu angielskim, będący częścią geoparku Łuk Mużakowa. Po wizycie w Parku Mużakowskim udamy się do Zielonej Góry na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy dwie naukowe placówki Centrum Nauki Keplera zlokalizowanego w Zielonej Górze. Pierwszą z nich będzie Centrum Przyrodnicze, w którym znajduje się mnóstwo stanowisk interaktywnych przybliżających zagadnienia z biologii, geografii i fizyki, w której każdy z odwiedzających może samodzielnie przeprowadzić naukowe doświadczenie. Drugą z placówek jest Planetarium Wenus, gdzie możemy dowiedzieć się nieco więcej o Układzie Słonecznym, zwiedzić ekspozycję meteorytów a także podziwiać obiekty znajdujące się w kosmosie. Po lekcji astronomii udamy się na spacer po Zielonej Górze. Dzięki niewielkim zniszczeniom w czasach II Wojny Światowej możemy tu podziwiać mnóstwo interesujących zabytków. Charakterystycznym miejscem w mieście jest palmiarnia z tropikalną roślinnością oraz otaczające ją winnice, wchodzące w skład lubuskiego szlaku wina i miodu. Tego dnia odwiedzimy również skansen etnograficzny w Ochli, w którym znajduje się aż 8 tysięcy zabytków kultury ludowej, z czego około 100 to budowle pochodzące z regionów: Lubuskiego, Dolnego Śląska, zachodniej Wielkopolski i Łużyc. Przy sprzyjającej pogodzie i odpowiednich warunkach wodnych dzień zakończymy godzinnym rejsem po Odrze, który rozpoczniemy w Cigacicach. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu odwiedzimy perłę województwa lubuskiego – Łagów. Centralnym punktem miejscowości jest zamek Joannitów, usytuowany malowniczo między Jeziorem Łagowskim i Trześniowskim. Z wieży zamkowej rozpościera się wspaniała panorama na otoczone lasami jeziora. Ostatnim punktem wizyty będzie zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To jeden z największych na świecie systemów fortyfikacji, zbudowanych przez III Rzeszę w latach 1934-44, mający za zadanie chronić wschodnią granicę Rzeszy. Obecnie jest to również ostoja nietoperzy, zamieszkiwana przez około 30 tysięcy osobników tych zwierząt. Po wizycie w MRU udamy się na obiad, po którym wyruszymy w drogę powrotną do domu.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od 950 zł

zapytaj cena skalkulowana dla grupy 40 uczniów, 4 osoby opieki gratis

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 2 noclegi w pokojach 2/3-osobowych, wyżywienie: 2 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na turystyczny fundusz gwarancyjny, opłaty drogowe, parkingi.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz warsztatów w obiektach: ok 150 zł/osoby

Terminy

Program wycieczki stworzony został dla grup szkolnych. Jest to wstępna, ramowa propozycja, którą możemy dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb i zainteresowań młodzieży. Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczniów i opiekunów, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć