Barcelona

Opis

Barcelona jak każde miasto miała te dobre i złe lata, ale jak żadne inne miasto potrafiła wykorzystać te dobre lata do rozbudowy. Po raz pierwszy podczas średniowiecza, kiedy to Barcelona była potęgą polityczną i handlową zachodniej części Morza Śródziemnego. Powstało wtedy Barri Gotic, obecnie serce miasta, z niezliczoną ilością gotyckich budynków, których liczba jest chyba największa na całym półwyspie iberyjskim. Kiedy w XIX w. Barcelona wzbogaciła się na rozwoju przemysłu powstała cała nowa wielka dzielnica Eixample uwalniając miasto z gorsetu murów miejskich. Na rozwój miasta wpływały również w bardzo dużym stopniu dwie Wystawy Światowe, które zostały zorganizowane w mieście w 1888 i 1929 roku. Z okazji tej powstawały całe nowe dzielnice, zastępując stare zaniedbane tereny. Ostatnim takim dużym wydarzeniem mającym wpływ na rozbudowę miasta były Igrzyska Olimpijskie w 1992 roku oddając miastu to co najcenniejsze czyli morze, zastępując stare portowe hale, plażami. Od tego czasu Barcelona nieustannie się zmienia i upiększa zgodnie z przyjętym przez władze miasta planem – stań się piękną. Żadne inne miasto europejskie, no może za wyjątkiem Berlina nie zmieniło się tak bardzo przez ostatnie lata.

Stolica Katalonii oczarowuje jednak nie tylko wspaniałą architekturą i bogatą ofertą kulturalną (w mieście jest ponad 50 muzeów) – ale tętniącym życiem (w każdej dzielnicy innym), które nie zamiera nawet w nocy. Na każdym kroku można natrafić na restauracje z przepysznym jedzeniem, sklepy z dziwnymi przedmiotami, a chcąc uciec od zgiełku, który tutaj potrafi przytłoczyć, można odnaleźć takie bajkowie miejsca, że nie będzie się chciało z nich wracać. Do tego wszystkiego w każdej chwili można skoczyć na plażę i wykąpać się w ciepłym morzu.

 
 

Mapa

 

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem, odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Barcelony. Przejazd do centrum Barcelony, zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie: Placa Catalunya, La Rambla, Palau Guell, Pomnik Krzysztofa Kolumba, Port Vell, dzielnica Barcelonetta oraz spacer po głównej ulicy nadbrzeżnej Passeig Martim do Portu Olimpijskiego. Następnie obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd metrem i zwiedzanie Parc Guell, następnie przejazd i zwiedzanie dzielnicy Eixample: spacer ulicami "Złotego Kwadratu" po Passeig de Gracia, gdzie stoją najsłynniejsze domy barcelońskiej secesji – Casa Batlló, Casa Mila, Casa Amatller, Casa Lleó Morera, czas wolny na Rambli lub Mercat de le Boqueria, następnie przejazd na wzgórze Montjuic: Mirador de l'Alcalde, Castel Montjuic, ogrody, Fundació Joan Miró, tereny olimpijskie, Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej, Magiczna Fontanna, Placa d’Espanya. Następnie obiadokolacja, dla chętnych możliwość wzięcia udziału w pokazie Magicznej Fontanny. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd metrem i zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej: spacer średniowiecznymi uliczkami Placa Sant Jaume, Palau de la Generalitat, zwiedzanie Katedry Św. Eulalii (wewnątrz), Casa de l’Ardiaca, Templo de Augusto, Pałac Królewski, Kościół Św. Anny, Placa Pi, Placa Reial, Via Laietana, dzielnica La Ribera z kościołem Santa Maria del Mar, Carrer de Montcada, Mercat del Born, Arc de Triomf, Parc de la Ciutadella, w trakcie zwiedzania czas wolny. Następnie przejazd i zwiedzanie świątyni Sagrada Familia. Następnie obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, dla chętnych przejazd i wizyta na słynnym stadionie Camp Nou lub wizyta na wzgórzu Tibidabo. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu i dodania dodatkowych atrakcji, np. wypoczynek na Costa Brava, wizyta w klasztorze Montserrat, zwiedzanie Girony, Saragossy, Walencji czy Andory. Cena skalkulowana dla 40-osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 920 zł
zapytaj 

Cena zawiera: zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu**/*** w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL CP, bagaż, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Barcelonie (aerobus i metro), 3 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych (łącznie 185 euro) oraz biletów lotniczych z Polski do Barcelony.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczestników, miejsce wylotu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć