Swiss Tour

Opis

Z czym kojarzy Ci się Szwajcaria? Kiedy zadajemy to pytanie naszym turystom, słyszymy najczęściej, że z górami, jeziorami, zegarkami, bankami i czekoladą. Dlatego stworzyliśmy program wycieczki, który pozwoli zweryfikować te standardowe skojarzenia i pozwoli Ci odkryć wszystko to, co w tym kraju najlepsze.

Ta wycieczka to prawdziwe szwajcarskie naj. Podczas pięciu dni zwiedzisz największe, najpiękniejsze i najbogatsze miasto Szwajcarii. Przejdziesz najdroższą ulicą i zobaczysz najwyższą w Europie fontannę. Zobaczysz największy pod względem przepływu wodospad w Europie. Zabierzemy Cię też najwyżej położoną kolejką linową starego kontynentu, by podziwiać panoramę najwyższego szczytu Europy. A na koniec skosztujesz prawdziwej szwajcarskiej czekolady wprost z najstarszej fabryki w tym kraju.

Ruszaj z nami, by objadać się pyszną szwajcarską czekoladą, podziwiając ośnieżone szczyty Alp odbijające się w tafli szwajcarskich jezior. Jesteśmy przekonani, że podczas naszej wycieczki do Szwajcarii poczujesz ten kraj wszystkimi zmysłami i pokochasz Szwajcarię na tyle, by tu wracać. My wracamy tu od lat i nigdy nam się tu nie znudzi.

 

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii.

Dzień 2

Ciąg dalszy przejazdu do Szwajcarii. W godzinach porannych postój pod największym pod względem przepływu wodospadem w Europie – Rheinfall. Następnie przejazd do Zurychu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bahnhofstrasse, wzgórze Lindenhof, katedra Grossmunster, kościół Fraumunster, kościół św. Piotra, czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Lucerny, zwiedzanie najpiękniejszego miasta Szwajcarii: Most Kapliczny, Wieża Ciśnień, Most Młyński, Ratusz, Pałac Rycerski, Baszta Zegarowa, Kościół Św. Leodegara i Kościół Jezuitów, Kościół Franciszkanów. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Berna, spacer po zabytkowym starym mieście: ul. Kramgasse z zabytkowymi fontannami, Dom Einsteina, wieża zegarowa Zytglogge, Katedra Św. Wincentego. Przejazd do Lozanny, rejs statkiem po Jeziorze Genewskim do miejscowości Vevey. Następnie przejazd do Montreux, czas wolny na promenadzie nad Jeziorem Genewskim. Następnie przejazd do Genewy, spacer po mieście: Mur Reformatorów, Maison Tavel, Arsenał, Hotel de Ville, Katedra św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ogród Angielski z pomnikiem przyłączenia Genewy do Konfederacji Szwajcarskiej, zegarem kwiatowym oraz widokiem na jezioro Genewskie i fontannę Jet d’eau, czas wolny. Wieczorem przejazd na obiadokolację, następnie zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości Chamonix-Mont-Blanc, wjazd kolejką na Szczyt Aiguille du Midi, podziwianie panoramy Masywu najwyższego szczytu Europy -  Mont Blanc. Następnie przejazd do miejscowości Broc, zwiedzanie fabryki czekolady i degustacja lokalnych wyrobów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie postój na obiadokolację we własnym zakresie.

Dzień 5

Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena skalkulowana dla 40 osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1550 zł
zapytaj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera: przejazd autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 2 śniadania, realizacja programu zwiedzania wraz z opieką pilota, ubezpieczenie NNW+KL+CP+bagaż, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (rejs po Jeziorze Genewskim, wjazd kolejką na Aiguille du Midi, fabryka czekolady), 2 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 185 EUR.

Terminy:

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczestników, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć