Swiss Tour

Opis

Z czym kojarzy Ci się Szwajcaria? Kiedy zadajemy to pytanie naszym turystom, słyszymy najczęściej, że z górami, jeziorami, zegarkami, bankami i czekoladą. Dlatego stworzyliśmy program wycieczki, który pozwoli zweryfikować te standardowe skojarzenia i pozwoli Ci odkryć wszystko to, co w tym kraju najlepsze.

Ta wycieczka to prawdziwe szwajcarskie naj. Podczas pięciu dni zwiedzisz największe, najpiękniejsze i najbogatsze miasto Szwajcarii. Przejdziesz najdroższą ulicą i zobaczysz najwyższą w Europie fontannę. Zobaczysz największy pod względem przepływu wodospad w Europie. Zabierzemy Cię też najwyżej położoną kolejką linową starego kontynentu, by podziwiać panoramę najwyższego szczytu Europy. A na koniec skosztujesz prawdziwej szwajcarskiej czekolady wprost z najstarszej fabryki w tym kraju.

Ruszaj z nami, by objadać się pyszną szwajcarską czekoladą, podziwiając ośnieżone szczyty Alp odbijające się w tafli szwajcarskich jezior. Jesteśmy przekonani, że podczas naszej wycieczki do Szwajcarii poczujesz ten kraj wszystkimi zmysłami i pokochasz Szwajcarię na tyle, by tu wracać. My wracamy tu od lat i nigdy nam się tu nie znudzi.

 

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii.

Dzień 2

Ciąg dalszy przejazdu do Szwajcarii. W godzinach porannych postój pod największym pod względem przepływu wodospadem w Europie – Rheinfall. Następnie przejazd do Zurychu, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bahnhofstrasse, wzgórze Lindenhof, katedra Grossmunster, kościół Fraumunster, kościół św. Piotra, czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do Lucerny, zwiedzanie najpiękniejszego miasta Szwajcarii: Most Kapliczny, Wieża Ciśnień, Most Młyński, Ratusz, Pałac Rycerski, Baszta Zegarowa, Kościół Św. Leodegara i Kościół Jezuitów, Kościół Franciszkanów. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Berna, spacer po zabytkowym starym mieście: ul. Kramgasse z zabytkowymi fontannami, Dom Einsteina, wieża zegarowa Zytglogge, Katedra Św. Wincentego. Przejazd do Lozanny, rejs statkiem po Jeziorze Genewskim do miejscowości Vevey. Następnie przejazd do Montreux, czas wolny na promenadzie nad Jeziorem Genewskim. Następnie przejazd do Genewy, spacer po mieście: Mur Reformatorów, Maison Tavel, Arsenał, Hotel de Ville, Katedra św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ogród Angielski z pomnikiem przyłączenia Genewy do Konfederacji Szwajcarskiej, zegarem kwiatowym oraz widokiem na jezioro Genewskie i fontannę Jet d’eau, czas wolny. Wieczorem przejazd na obiadokolację, następnie zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości Chamonix-Mont-Blanc, wjazd kolejką na Szczyt Aiguille du Midi, podziwianie panoramy Masywu najwyższego szczytu Europy -  Mont Blanc. Następnie przejazd do miejscowości Broc, zwiedzanie fabryki czekolady i degustacja lokalnych wyrobów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie postój na obiadokolację we własnym zakresie.

Dzień 5

Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena skalkulowana dla 40 osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1390 zł
zapytaj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (kawobar, WC, klimatyzacja), organizacja programu zwiedzania wraz z opieką pilota, lokalnego przewodnika w Lucernie i Zurychu, 2 noclegi w hotelach*** w pokojach 2-osobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW+KL+CP+bagaż, podatek VAT

Cena nie zawiera: składki na TFG - 10 zł, składki na TFP - 10 zł, biletów wstępu: wjazd kolejką na szczyt Aiguille du Midi - ok. 68 euro od osoby, rejs po jeziorze genewskim - ok. 18 CHF, wizyta w fabryce czekolady - 12 CHF. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego - 350 zł.

Terminy:

Kolejny termin w 2023 roku

Covid-19

Osoby w pełni zaszczepione mogą wjechać do Francji i Szwajcarii bez konieczności wykonywania testów. Pozostali muszą okazać negatywny wynik szybkiego testu antygenowego (wymaz).
Więcej informacji: Francja» | Szwajcaria»

 

Galeria zdjęć

FAQ

1. Czy do Szwajcarii potrzebny jest paszport?
Szwajcaria, mimo że nie jest członkiem Unii Europejskiej, ułatwiła przekraczanie swoich granic obywatelom UE, przystępując do Strefy Schengen. Dzięki temu możemy wjechać na terytorium Szwajcarii na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Dokument musi być ważny jeszcze przez minimum 3 miesiące od daty powrotu z wycieczki. Posiadanie ważnego dokumentu tożsamości jest niezbędnym warunkiem udziału w wyjeździe.

2. Jaką walutę zabrać na wyjazd?
Walutą obowiązującą w Szwajcarii jest frank szwajcarski (CHF). Sporo czasu podczas wyjazdu spędzamy jednak we Francji, gdzie odbywa się zakwaterowanie, wyżywienie czy zakupy przed wyjazdem w drogę powrotną – w tym kraju obowiązującą walutą jest Euro. W Szwajcarii jest też możliwość płatności w Euro, płacić można jednak tylko banknotami, a ewentualna reszta wydana zostanie we frankach szwajcarskich. Często też cena w euro i frankach przeliczana jest 1:1 mimo różnic w kursie, dlatego aby nie tracić pieniędzy na różnicach kursu, najlepiej jest zabrać ze sobą obie waluty, lub kartę płatniczą. Podczas wycieczki zbieramy też określoną kwotę w ramach biletów wstępu. Pieniądze zbierane są przez pilota wycieczki w gotówce i określonej wcześniej walucie i kwocie przy rezerwacji grupowej. Samodzielne opłacanie biletów wstępu gotówką czy kartą może się wiązać z ich wyższą ceną w taryfie indywidualnej, dlatego prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty, o wysokości której poinformujemy z wyprzedzeniem.

3. Jaka jest pogoda w Szwajcarii?
Szwajcaria kojarzy nam się głównie z widokiem ośnieżonych, alpejskich szczytów. Wiosną i jesienią temperatury są tutaj jednak nieco wyższe niż w tym samym czasie w Polsce. Jednym z punktów programu jest jednak wjazd kolejką na szczyt Aiguille du Midi, gdzie nawet w ciepłych miesiącach leży śnieg, a temperatury rzadko przekraczają kilka stopni stopni celcjusza, dlatego na wycieczkę warto zabrać ze sobą ciepłą odzież, a prognozę pogody sprawdzić przed wyjazdem w dostępnych serwisach pogodowych.

4. Jak mogę zapisać się na wycieczkę?
Najlepszym sposobem jest wypełnienie formularza zapisu na naszej stronie. Po jego wypełnieniu na wskazany w formularzu adres mailowy otrzymasz informację, jakie dane potrzebujemy do zapisu na wycieczkę. Po otrzymaniu Twoich danych przygotowujemy i przesyłamy do Ciebie umowę na wyjazd. Twoim zadaniem jest jej podpisanie i odesłanie, a następnie wpłacanie kwot określonych w umowie.

5. Czy wycieczki się odbywają?
Powodzenie realizacji wycieczek uzależnione jest od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest minimalna ilość uczestników, druga to sytuacja epidemiczna. W 2020 roku większość naszych wycieczek została odwołana niestety przez ten drugi czynnik, mimo, że kilka z nich miała status wyjazdów potwierdzonych – czyli zebraliśmy na nie minimalną ilość uczestników. Wycieczki, które się odbyły, zorganizowane zostały pomimo niewystarczającej ilości uczestników, ponieważ postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy  z ogromną wyrozumiałością i cierpliwością akceptowali zmiany. Dlatego zrobimy wszystko, by zorganizować wycieczkę, nawet jeśli do minimalnej ilości uczestników będzie brakować kilku osób. Mamy już znaczący spadek liczby zachorowań, dostępne szczepionki, co pozwala nam wracać do regularnego podróżowania. Mamy nadzieje że ta sytuacja już się utrzyma.

6. Czy podróżowanie jest bezpieczne?
Podróżowanie zawsze wiązało się z pewnym ryzykiem, które wszyscy akceptowaliśmy, bo korzyści wynikające z podróżowania są warte podjęcia tego ryzyka. Od zawsze robimy co w naszej mocy, by zapewnić podczas wycieczek maksimum bezpieczeństwa. W czasach pandemii nabrało ono szczególnego znaczenia. Już na początku pandemii opracowaliśmy szczegółowe procedury bezpieczeństwa. Dzięki stosowaniu procedur do tej pory nie mieliśmy żadnego przypadku zachorowania na Covid-19 powiązanego z naszymi wycieczkami.

7. Jak wygląda kwestia płatności za wycieczkę?
Płatność dzielimy na zaliczkę w wysokości do 30% wartości wycieczki oraz dopłatę – pozostałe 70%.

8. Czy mogę przenieść rezerwację na inny termin?
Tak. Do 3 tygodni przed wyjazdem możesz to zrobić bezkosztowo. Wpłacona zaliczka zostanie automatycznie przeniesiona na nowy termin. Jeśli jednak nie będzie dostępnego innego terminu, możesz wpłaconą kwotę przenieść na voucher, który możesz wykorzystać w przeciągu 12 miesięcy od jego otrzymania. Warunki realizacji voucherów znajdziesz tutaj»

9. Czy mogę zrezygnować z udziału w wycieczce?
Tak. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w wycieczce bez podawania przyczyny. Taką informację musimy otrzymać w formie pisemnej, najlepiej drogą mailową. Rezygnacja może wiązać się z kosztami, zgodnie z zapisami warunków uczestnictwa, które są częścią umowy. W uproszczeniu wygląda to następująco: przy rezygnacji do 28 dni przed wyjazdem potrącamy jedynie opłatę manipulacyjną - 50 zł. Przy rezygnacji między 28 a 21 dniem przed wyjazdem możemy potrącić do 30% kwoty. Następnie im bliżej wyjazdu, tym kwota jest wyższa. Dlatego pamiętaj, by nie odkładać decyzji o rezygnacji z udziału w wycieczce na ostatnią chwilę. W każdej sytuacji staramy się jednak wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Jeśli nie chcesz tracić wpłaconej kwoty, do 3 tygodni przed wyjazdem możesz przenieść rezerwację na inny termin, lub otrzymać voucher o wartości wpłaconej kwoty do wykorzystania przez kolejne 12 miesięcy. Do miesiąca przed wyjazdem możesz się też ubezpieczyć od kosztów rezygnacji. Koszt takiego ubezpieczenia to kwota około 40 zł. Polisę możesz wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym, lub za naszym pośrednictwem w towarzystwie ubezpieczeniowym UNIQA.

10. Co, jeśli odwołacie mój wyjazd?
Wyjazd może zostać przez nas odwołany z dwóch powodów: niewystarczająca ilość chętnych zapisanych na wycieczkę; wprowadzenie obostrzeń związanych z wyjazdem uniemożliwiających jego realizację (np. zamknięcie granic, wprowadzenie kwarantanny po przekroczeniu granicy itp.) W obu przypadkach jesteśmy zobligowani do zwrotu całości wpłaconej przez Ciebie kwoty. Terminy, w których możemy odwołać wyjazd określa ustawa o imprezach turystycznych. W przypadku niewystarczającej liczby chętnych staramy się o tym poinformować przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Kwestia wprowadzanych obostrzeń jest przez nas monitorowana na bieżąco. W przypadku wystąpienia takich obostrzeń, które pokryją się z terminem wycieczki, poinformujemy Cię o tym najszybciej, jak będzie to możliwe i oczywiście zwrócimy wszystkie wpłacone pieniądze.

11. Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?
W kwestii zwrotów stosujemy zapisy ustawy o imprezach turystycznych. Zgodnie z treścią ustawy jesteśmy zobligowani do dokonania zwrotów do 14 dni, zarówno w przypadku Twojej rezygnacji, jak i przy odwołaniu wyjazdu z naszej strony. Warunkiem otrzymania zwrotu jest podanie nam numeru konta, na który możemy przelać pieniądze. Dlatego najlepiej będzie podać numer konta od razu wraz informacją o rezygnacji, jak również w odpowiedzi na informację o odwołaniu wyjazdu z naszej strony.

12. Czy warto zapisać się na wyjazd już teraz?
Tak! Wiąże się to przede wszystkim z niższą ceną wyjazdu a także korzystnymi warunkami płatności. Dlatego jeśli rozważasz wzięcie udziału w wycieczce, nie zastanawiaj się dłużej. Zrobimy co w naszej mocy, by wyjazd się odbył i byś czuł się na nim bezpiecznie. A w przypadku odwołania czy rezygnacji wspólnie znajdziemy najlepsze wyjście z sytuacji.