Czarnobyl Tour

Opis

Wyjazd do Czarnobyla jest pierwszą na polskim rynku ofertą wyprawy ekstremalnej. Jest to miejsce znane każdemu na świecie, a mało osób miało okazję je odwiedzić. Wycieczka do elektrowni w Czarnobylu pokazuje miejsce, w którym niechlubna historia spotyka się z tajemnicą, a perełka ideologii socjalistycznej  jest symbolem wielkiej tragedii mieszkańców...

W najbliższych okolicach miasta Prypeć jest jedna wielka „Strefa Zamknięta", w której mimo wielu zakazów w dalszym ciągu żyją ludzie odmawiający przesiedlenia.
Wyjazd do Czarnobyla to niepowtarzalna wyprawa, na której będzie można zaobserwować niezliczoną ilość pustych budynków, wiele niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych w pośpiechu gospodarstw rolnych. W trakcie podróży do elektrowni Czarnobyl  mijamy kilka tzw. checkpointów, a  w końcu docieramy do miasta Prypeć, które posiada wyjątkowo krótką historię - tętniło ono życiem zaledwie przez 16 lat !!!

Mimo grozy, która spowija wyjazd i jakiej można doświadczyć podczas wyprawy, nie ma się, czym tak naprawdę martwić – zapewniamy, że osoby, które z nami podróżują wracają z wyjazdów z dobrymi wspomnieniami. Potwierdzeniem tego jest fakt, że wyjazdy do Czarnobyla organizujemy już od kilku lat. Biuro podróży Bis-Pol jako pierwsze w Polsce zaczęło organizować wyjazdy ekstremalne już w 2007 roku. Od tego czasu zorganizowaliśmy już ponad 80 wyjazdów, w których wzięło udział około 7000 osób.

Co o organizowanych przez nas wycieczkach myślą ich uczestnicy?
W trakcie powrotów z naszych wyjazdów w ramach Czarnobyl Tour organizujemy dla naszych pasażerów mały autokarowy konkurs, w którym zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego sms-a do rodziny/przyjaciół i podzielenie się z nimi wrażeniami, wspomnieniami z wyjazdu. Każdy uczestnik konkursu pozostaje anonimowy i ma pełną dowolność przekazu - czytaj więcej ->

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa o godzinie 17:00. Przekroczenie granicy i dalszy przejazd w stronę Kijowa.

Dzień 2

Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, dalsze zwiedzanie lub czas wolny, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. O godzinie 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".

Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy'. Następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam około 3 h) - zwiedzanie miasta m.in: żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

W dalszej kolejności zwiedzamy tereny elektrowni (włącznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arką). 

Program obejmuje także zwiedzanie miasta Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu). 

W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowy powrót do hotelu w Kijowie około godziny 20:00. Czas wolny - możliwość skorzystania z prysznica, zrobienia zakupów, zjedzenia ciepłego posiłku. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4

Po przekroczeniu granicy dalszy przejazd do Krakowa. Planowy powrót około godziny 12:00.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hotel - Hotel Tourist***

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od 940 zł

rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna
w formularzu podaj wybrany termin

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu*** (pokoje 2 osobowe) w centrum Kijowa, wyżywienie (2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem), 4h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 70 UAH. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego - 75 zł.

Terminy

30 kwiecień - 03 maj 2020
Czarnobyl Tour 81
990 zł 10 wolnych miejsc
- wyjazd potwierdzony
zapisz się
28 - 31 maj 2020
Czarnobyl Tour 82
940 zł 25 wolnych miejsc zapisz się
11 - 14 czerwiec 2020
Czarnobyl Tour 83
940 zł 25 wolnych miejsc zapisz się
03 - 06 wrzesień 2020
Czarnobyl Tour 84
940 zł 30 wolnych miejsc zapisz się
18 - 20 wrzesień 2020
Czarnobyl Tour 85/S
1850 zł Czarnobyl Tour - samolotem
sprawdź szczegóły
24 - 27 wrzesień 2020
Czarnobyl Tour 85
940 zł 25 wolnych miejsc zapisz się
08 - 11 październik 2020
Czarnobyl Tour 86
940 zł 35 wolnych miejsc zapisz się
16 - 18 październik 2020
Czarnobyl Tour 87/S
1850 zł Czarnobyl Tour - samolotem
sprawdź szczegóły
22 - 25 październik 2020
Czarnobyl Tour 87
940 zł 35 wolnych miejsc zapisz się
08 - 11 listopad 2020
Czarnobyl Tour 88
940 zł 35 wolnych miejsc zapisz się

Nie ma miejsc? Interesuje Cie inny termin ? Zobacz tutaj »
Chcesz dołączyć do grupy w Kijowie? Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

 Uwaga: w przypadku nie otrzymania potwierdzenia zapisu na wyjazd prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Galeria zdjęć

FAQ

1. Czy na Ukrainę potrzebny jest paszport oraz wiza?
Aby wjechać na terytorium Ukrainy, obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z Ukrainy (przykład, jeśli wycieczka odbywa się w terminie 15-18.06.2019, paszport musi być ważny jeszcze minimum do 16.09.2019. Numer paszportu konieczny jest również do wyrobienia pozwolenia na wjazd do Zony Czarnobylskiej, dlatego numer paszportu należy podać nam najpóźniej na 2 tygodnie przed wyjazdem. Jeśli chodzi o wizę, wyjazd do Czarnobyla wiąże się z przebywaniem na terytorium Ukrainy zaledwie przez trzy dni, w związku z tym nie ma obowiązku wizowego.

2. Czy w wycieczce do Czarnobyla mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?
W wyjeździe do Czarnobyla mogą brać udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Na wycieczkę można zapisać osobę niepełnoletnią, pod warunkiem, że w dniu wizyty w Zonie ma ona ukończone 18 lat.

3. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne?
Głównym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy. Odradzamy również wyjazdu kobietom w ciąży. W przypadku innych chorób, warto skonsultować sprawę ze swoim lekarzem.

4. Czy przed wyjazdem na Ukrainę wymagane są szczepienia?
Nie ma takiego obowiązku, jednakże Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP rekomenduje szczepienia przeciw żółtaczce.

5. Jaka jest dawka promieniowania, którą otrzymuje się podczas wycieczki do Czarnobyla?
W Zonie przebywamy około 8 godzin. Dawkę promieniowania, którą otrzymuje się podczas wizyty w strefie ocenia się na ¼ zdjęcia rentgenowskiego płuc, lub porównywalną do przelotu samolotem na trasie Warszawa – Kijów (ok. 1,5 h lotu).

6. Jak wygląda kwestia płatności za wyjazd?
Wszystko zależy od terminu zapisu. W przypadku zapisu na wyjazd z dużym wyprzedzeniem, płatność za wyjazd rozbijamy na zaliczkę oraz dopłatę. Zaliczka w wysokości 250 zł płatna jest do 2 tygodni od podpisania umowy. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem. Dokładne terminy płatności podajemy na umowie. W przypadku zapisu na wycieczkę na miesiąc przed wyjazdem, konieczna jest wpłata całości kwoty do 3 dni od daty zapisu na wyjazd.

7. Czy w Kijowie jest obecnie bezpiecznie?
Ministerstwo Spraw Zagranicznych na chwilę obecną nie widzi przeciwwskazań w podróżowaniu do Kijowa i okolic. My również z własnego doświadczenia możemy zapewnić, że w Kijowie jest spokojnie i nie ma tam wojny. Stan wojenny nie został wprowadzony w rejonie Kijowa i Czarnobyla. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce najbliższym czasie, a dodatkowo polskie MSZ zaleci nie podróżować do Kijowa, wyjazdy zostaną odwołane, a wszystkie wpłacone pieniądze zostaną Państwu zwrócone. Ewentualnie decyzje o odwołaniu danego wyjazdu będziemy podejmować na miesiąc przed terminem wycieczki.

8. Czy istnieje ryzyko, że wyjazdy zostaną odwołane?
Główną przyczyną odwoływania wyjazdów w przeszłości była niewystarczająca ilość chętnych na wyjazd. Związane to było głównie z masowymi rezygnacjami, motywowane doniesieniami o napiętej sytuacji na Majdanie. Sytuacja jednak uspokoiła się, dzięki temu w 2015 roku wycieczki Czarnobyl Tour odbywały się bez przeszkód, a udział w nich wzięło ponad 250 osób. W latach kolejnych również nie było problemu. Napięta sytuacja na morzu Azowskim może wpłynąć na realizację wyjazdów w 2019 roku ale na ten moment nie ma takiego niebezpieczeństwa. Wszystko zależy od tego czy w najbliższym czasie nastąpi eskalacja konfliktu. 

9. W jakim języku odbywa się wycieczka do Czarnobyla?
Zarówno w Kijowie, jak i podczas wycieczki do Czarnobyla są państwo pod opieką polskojęzycznych przewodników.

10. Czy poza ceną wycieczki są jeszcze jakieś dodatkowe koszty?
W cenie wyjazdu mają państwo transport, zakwaterowanie w hostelu, wyżywienie 2x dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie oraz organizację wyjazdu do Zony. Dodatkowe, obowiązkowe koszty to około 50 hrywien – obejmuje to napój do śniadania na trasie, bilet wstępu do muzeum czarnobylskiego w Kijowie oraz żeton kijowskiego metra, którym wracamy do hostelu z wieczornego spaceru po Kijowie. Dodatkowe koszty – dodatkowe wyżywienie, czy pamiątki, oczywiście we własnym zakresie.

11. Jaką walutę zabrać ze sobą na wyjazd?
Walutą obowiązującą na Ukrainie jest Hrywna. Jeśli nie mają państwo możliwości zakupienia hrywien, zazwyczaj udaje się nam wymienić złotówki podczas przekraczania granicy. Jeśli jednak chcą Państwo zakupić hrywny w Kijowie, dużo łatwiej będzie kupić ją wymieniając euro lub dolary.

12. Czy wspomniana w ważnych informacjach kwota 400 Euro wymagana podczas pobytu na Ukrainie jest obowiązkowa?
Zgodnie z nowa Ustawą o imprezach turystycznych jesteśmy zobowiązani jako biuro podróży przekazać każdemu uczestnikowi informację o przepisach wizowych i paszportowych. Przepisy o obowiązkowym zabezpieczeniu finansowym funkcjonują na Ukrainie już od dawna, w praktyce przez ponad 10 lat nie zdarzyło się aby ukraińskie władze graniczne weryfikowały uczestników naszych wycieczek pod kątem posiadanych kwot.