Instytut CERN

Opis

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Szwajcarii, z pewnością świetną okazją na przekonanie się o tym będzie nasza wycieczka do CERN. Nasza propozycja to nie tylko odwiedziny w miejscu, gdzie znajduje się wielki zderzacz hadronów. Z nami przekonasz się, co warto zobaczyć w Genewie, która śmiało mogłaby pretendować do miana stolicy wolności i pokoju. To tu siedzibę ma m.in. ONZ, Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Genewa to także najwyższa fontanna w Europie, zegarki produkowane przez słynnego Polaka Antoniego Patka, to reformacja Jana Kalwina, miejsce zabójstwa księżniczki Sisi, a także fondue czy czekolada. Nasza wycieczka do Szwajcarii pozwoli odkryć uroki szwajcarskich i francuskich miast, włącznie z słynnym zimowym kurortem Chamonix-Mont-Blanc gdzie będziesz miał okazję podziwiać przepiękne, alpejskie widoki. Główną atrakcją jest jednak wizyta w Instytucie CERN.

 

CERN - wielki zderzacz hadronów

Instytut CERN już od ponad 60 lat bada powstanie wszechświata. To właśnie w tym miejscu, 100 metrów pod ziemią znajduje się jeden z największych akceleratorów na świecie – Wielki Zderzacz Hadronów. Urządzenie o obwodzie 27 kilometrów rozciąga się na terytorium Szwajcarii i Francji, między Alpami a Górami Jura i jest uważana za największą maszynę na świecie. Instytut Badań Jądrowych w Genewie jest miejscem skupiającym naukowców z całego świata, w tym także z Polski. Na różnych stanowiskach pracuje tam ponad 3000 naukowców i inżynierów a kolejne 6500 przyjeżdża tam regularnie prowadzić przeróżne badania. To w CERN-ie powstały strony www oraz wiele nowoczesnych sposobów leczenia np. nowotworów. Jednak głównym celem jest poszukiwanie cząstek elementarnych, które pozwolą zrozumieć nam jak powstał wszechświat.

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii.

Dzień 2

Ciąg dalszy przejazdu do Szwajcarii. W godzinach porannych postój pod największym pod względem przepływu wodospadem w Europie – Rheinfall. Następnie przejazd do Lucerny, zwiedzanie najpiękniejszego miasta Szwajcarii: Most Kapliczny, Wieża Ciśnień, Most Młyński, Ratusz, Pałac Rycerski, Baszta Zegarowa, Kościół Św. Leodegara i Kościół Jezuitów, Kościół Franciszkanów. Ciąg dalszy przejazdu, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Genewy, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Instytutu CERN, wizyta w Instytucie: wykład wprowadzający, wystawa Microcosm, zwiedzanie jednego lub dwóch terenów eksperymentalnych (dostępnych w dniu wizyty) spośród: ATLAS, LEIR, PS, Data Center, SM18. W godzinach popołudniowych przejazd do Genewy, spacer po mieście: Mur Reformatorów, Maison Tavel, Arsenał, Hotel de Ville, Katedra św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ogród Angielski z pomnikiem przyłączenia Genewy do Konfederacji Szwajcarskiej, zegarem kwiatowym oraz widokiem na jezioro Genewskie i fontannę Jet d’eau, czas wolny. Następnie przejazd na obiadokolację, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Chamonix-Mont-Blanc, wjazd kolejką na szczyt Aiguille du Midi, podziwianie panoramy Masywu najwyższego szczytu Europy -  Mont Blanc. Następnie przejazd do Montreux. Czas wolny na promenadzie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość modyfikacji programu oraz ceny wycieczki.
Cena skalkulowana dla 40 osobowej grupy.
Termin wizyty rezerwuje się z min. 6 miesięcznym wyprzedzeniem.
Zobacz Więcej informacji o CERNie

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1250 zł
zapytaj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (kawobar, WC, klimatyzacja), opieka pilota-przewodnika, 2 noclegi w hotelu *** w pokojach 2-osobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW+KL+CP+bagaż, podatek VAT

Cena nie zawiera: wjazd kolejką na szczyt Aiguille du Midi: ok. 68 euro od osoby. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego - 250 zł.

Terminy

02 - 06 czerwiec 2021
1250 zł 20 wolnych miejsc zapisz się
Dla grup zorganizowanych zapytaj

Galeria zdjęć