Paryż

Opis

Jeśli poszukujesz nietypowej wycieczki dla młodzieży to trafiłeś w dobre miejsce! Paryż, stolica Francji, to miasto które trzeba obowiązkowo odwiedzić choć raz w życiu. Pośród ekskluzywnych, paryskich ulic odkryjesz architektoniczne piękno Paryża, od La Cite aż po Montmartre. Z naszym profesjonalnym przewodnikiem zobaczysz nie tylko Wieżę Eiffela czy katedrę Notre-Dame. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, Polach Marsowych czy wizyta w ogrodach Trocadero to zaledwie kilka z propozycji, aby poznać to miasta pełne elegancji. To właśnie w Paryżu znajduje się najczęściej odwiedzane muzeum na świecie – Luwr. Ta paryska atrakcja, kiedyś będąca pałacem królewskim, nie jest jedynym muzeum, które odwiedzisz podczas tej wycieczki. „Miasto Nauki i Przemysłu”, które pośród swoich najciekawszych eksponatów posiada chociażby łódź podwodną to nowoczesny obiekt, zajmujący pierwsze miejsce w rankingu największych muzeów nauki w Europie! A wszystko to zwieńczone wieczornym rejsem po Sekwanie.

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Francji.

Dzień 2

Przyjazd do Reims w godzinach przedpołudniowych, zwiedzanie miasta: katedra Notre-Dame de Reims, Palais du Tau, Place Royale, Bazylika Saint-Remi de Reims. Obiadokolacja. Następnie przejazd w okolice Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do centrum Paryża, zwiedzanie miasta: spacer po wyspie la Cite: katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Conciergerie, Plac Dauphine. Następnie spacer w kierunku Luwru, zwiedzanie Musee du Louvre. Wieczorem obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do centrum Paryża. Objazd po mieście: Place de La Concorde, przejazd aleją Champs Elysees do Łuku Triumfalnego. Przejazd do dzielnicy Montmartre: Moulin Rouge, Place Pigalle, Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre. Następnie przejazd w kierunku Parku de la Vilette, wizyta w Muzeum Nauki i Przemysłu (Cite des sciences et de l’industrie). Wieczorem obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania miasta: wizyta w Muzeum Curie, Panteon, Hotel des Invalides. Następnie spacer Polami Marsowymi w kierunku Wieży Eiffela, wjazd na wieżę. W godzinach popołudniowych spacer ogrodami Trocadero, podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego pod Palais de Chaillot. Obiadokolacja, wieczorem godzinny rejs po Sekwanie. Po rejsie wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 6

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu oraz ceny wycieczki w zależności od zainteresowań grupy. Możemy zaproponować również inne atrakcje, np. wizytę w Muzeum Perfum Fragonard, czy zwiedzanie Pałacu w Wersalu.

Cena skalkulowana dla grupy 45 uczniów + 3 opiekunów

Zobacz Więcej informacji o Muzeum Nauki i Przemysłu

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od
 
1750 zł
zapytaj 

Cena zawiera: transport autokarem na trasie wycieczki, zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu*** w okolicach Paryża w pokojach 2-3 osobowych, wyżywienie: 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW+KL+bagaż+CP, zestawy słuchawkowe, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, 4 obiadokolacji, usług przewodników lokalnych, opłat drogowych i parkingowych. Łącznie: 150 EUR.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczniów i opiekunów, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć