Kraków

Opis

Kraków - miasto królów i dawna stolica Polski to chyba najbardziej zabytkowe miasto w naszym kraju. Kto nie słyszał o zamku na Wawelu, Kościele Mariackim czy Sukiennicach? Zapraszamy na zwiedzanie Krakowa z naszymi przewodnikami. Pokażemy Twoim uczniom najważniejsze zabytki starego miasta w Krakowie, opowiemy o długiej i bogatej historii miasta, która przez stulecia była sercem całego naszego kraju. Poznacie też historię dawnych podkrakowskich miast – Kazimierza, gdzie przez setki lat w harmonii z Polakami rosła społeczność żydowska, czy Podgórza, miejsce dawnego żydowskiego getta. Podczas wizyty w Krakowie poznacie historię i współczesność jednego z największych polskich miast. Proponujemy Wam również dodatkowe atrakcje w zależności od zainteresowań Twojej grupy. Możesz odwiedzić przepiękną kopalnię soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu, czy słynny park rozrywki Energylandia w Zatorze.

 

 

Program

Dzień 1

Przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie: Plac Jana Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennicami i Kościołem Mariackim, dziedziniec Collegium Maius, Okno Papieskie, ulica Kanonicza, plac Marii Magdaleny. Następnie zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego - taras widokowy, Dziedziniec Arkadowy, Katedra (Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie), Skarbiec lub Komnaty Królewskie, Pomnik Smoka. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd na Kazimierz, zwiedzanie: Kościół na Skałce, Kościół św. Katarzyny, Plac Wolnica, Kościół Bożego Ciała. Podwórko Schindlera, Plac Nowy, ul. Szeroka - Synagoga Remuh i cmentarz żydowski, dom Heleny Rubinstein, Synagoga Stara. Przejazd do dzielnicy Podgórze: Plac Bohaterów Getta, Fabryka Schindlera, Kopiec Kraka z widokiem na panoramę Krakowa, Kamieniołom Liban, Rynek Podgórski, Tęczowe Schody. W godzinach wieczornych obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie,po śniadaniu do wyboru:

  • Zwiedzanie Nowej Huty z przewodnikiem: Centrum Administracyjne Nowej Huty, Plac Centralny, Aleja Róż, Kościół Arka Pana.
  • Przejazd do miasta Oświęcim, zwiedzanie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady - Auschwitz-Birkenau.
  • Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli.
  • Przejazd do miejscowości Zator, pobyt w parku rozrywki Energylandia.

Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną.

Uwagi

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu oraz ceny wycieczki w zależności od zainteresowań grupy oraz zorganizowania dodatkowych atrakcji, np. warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka, Zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku, Muzeum Czartoryskich (Dama z Gronostajem Leonarda da Vinci), Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema itp. Cena skalkulowana dla grupy 45 uczniów + 3 opiekunów

Koszt wyjazdu

CENA/OS: od
 
695 zł
zapytaj 

Cena zawiera: zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu*/** w Krakowie w pokojach 2-3 osobowych, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka przewodnika w Krakowie, ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikacji miejskiej w Krakowie, kosztów transportu do Krakowa, realizacji programu trzeciego dnia wycieczki w zależności od wybranej opcji.

Terminy

Wycieczkę jesteśmy w stanie zorganizować w wybranym przez Państwa terminie oraz dla dowolnej ilości uczestników. W powyższym formularzu (zapytaj) prosimy wpisać oprócz danych kontaktowych takie informacje jak: ilość uczniów i opiekunów, miejsce wyjazdu, proponowany termin wycieczki.

Galeria zdjęć