Grupa Bis-Pol obserwuj

Dracula Tour

Opis

Głównym celem naszej wycieczki do Rumunii „Dracula Tour” jest region przepięknej Transylwanii, kojarzącej się przede wszystkim z wielkim hospodarem – Drakulą. Podczas wycieczki przekonamy Was, że ten kraj poza krwiożerczymi skojarzeniami z historycznymi czy filmowymi postaciami ma dużo więcej do zaoferowania. Rumunia a zwłaszcza Transylwania to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe góry oraz liczne zamki, w tym słynny Bran, uchodzący za zamek Drakuli. Podczas wycieczki do Rumunii pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca tego regionu. W trakcie wyjazdu odwiedzimy kopalnię soli w Turdzie, będziemy włóczyć się malowniczymi uliczkami Sighisoary, spacerować po Braszowie i Alba Iulii a także w trakcie przejazdu przepiękną widokową trasą Transfogarską podziwiać z oddali prawdziwy zamek Drakuli zlokalizowany w Poienari. Podczas naszej wycieczki objazdowej nie ograniczymy się jednak tylko do Transylwanii. Zanim spotkamy się z Draculą, zabierzemy Was szlakiem naszych kresów. Zwiedzimy dwa wspaniałe zamki na Ukrainie – w Kamieńcu Podolskim oraz Chocimiu, a także odwiedzimy sąsiadującą z Rumunią i Ukrainą Mołdawię, w której odwiedzimy jedną ze słynnych mołdawskich winnic.Mapa

Program

Dzień 1

Zbiórka na Dworcu Głownym PKS w Krakowie. Wyjazd ok. 22:00. Nocny przejazd na Ukrainę.

Dzień 2

Przyjazd do Kamieńca Podolskiego w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, następnie spacer po Kamieńcu Podolskim, zwiedzanie: zamek-twierdza, Brama Polska, ratusz na Rynku Polskim, katedra rzymskokatolicka św. Piotra i Pawła, Studnia Ormiańska, zespół klasztorny dominikanów czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Chocimia, zwiedzanie zamku w Chocimiu wpisanego na listę 7 cudów Ukrainy. Następnie wyjazd w kierunku Kiszyniowa. Przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer po stolicy Mołdawii.

Dzień 4 Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta w winnicy Cricova lub Milesti Mici, następnie wyjazd w kierunku Rumunii, przyjazd do Braszowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 
Dzień 5

Śniadanie, przejazd do miejscowości Bran, zwiedzanie domniemanego zamku Draculi, zastępujący turystom ruiny zamku krwiożerczego władcy znajdujące się w Pojenari.  Pomimo swojej zastępczej roli XIV-wieczny zamek w jest godzien samego Vlada Palownika. Mnóstwo korytarzy, pokojów rozlokowanych na różnych poziomach i bajkowe tarasy sprawiały, że od wieków zamek był wizytówką tego regionu. Część muzealna poświęcona Draculi, pogłębi naszą wiedzę na temat okrutnego władcy. Następnie przejazd do Rasnova, zwiedzanie jedynego w swoim rodzaju chłopskiego zamku, powrót do Braszowa, zwiedzanie miejscowości posiadającej jedną z najwęższych i jednocześnie najdłuższych ulic na świecie. Spacer po starówce. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie, następnie przejazd trasą transfogarską. Wieczorem przyjazd do Sybina, Zwiedzanie urokliwego miasteczka, które założone zostało przez saskich kolonistów w XII/XIII wieku. Sibiu należy do najpiękniejszych architektonicznie grodów o średniowiecznej zabudowie w Rumunii. XIV- wieczny kościół ewangelicki kryje w swych murach szczątki syna Vlada Palownika (Drakuli). Przechodząc przez Most Kłamców dowiemy się, kto z naszej grupy najbardziej mija się z prawdą. Następnie przejazd od miejscowości Alba Iulia, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie, spacer po twierdzy Alba Carolina, nazwanej tak na cześć cesarza Karola VI., następnie przejazd do Hudedoary, zwiedzanie zamku. W godzinach popołudniowych przejazd do przejazd do Biertan, spacer po miejscowości. Następnie przejazd do miasta urodzenia Draculi - Sighisoary, zwiedzanie i obiadokolacja. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Turda, w okolicy której znajduje się kopalnia soli, eksploatowana od XIII wieku aż do roku 1992, kiedy to została otwarta dla ruchu turystycznego. Kopalnia znana z właściwości leczniczych zachwyca ogromem i bajkowością. Nad kopalnią znajdują się baseny solankowe, w których w miarę możliwości czasowych będzie można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli niczym w Morzu Martwym. Przejazd do miasta Kluż-Napoka, zwiedzanie kulturalnego i gospodarczego pępka Siedmiogrodu, czas wolny. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 20 osobowej grupy.
Zobacz Nasze hotele: 7days ; Cosmos ; Coroana ; Cetate ; Ciao

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1650 zł
rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera:  6 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osb.), wyżywienie   (6 śniadań, 6 obiadokolacji), ubezpieczenie od NNW i KL, CP oraz bagaż, przejazd komfortowym busem, opieka pilota, przewodników miejscowych, zwiedzanie według programu.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, około: 150 UAH, 200 MDL, 125 RON. 

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj 

Galeria zdjęć