Dracula Tour

Opis

Głównym celem naszej wycieczki do Rumunii „Dracula Tour” jest region przepięknej Transylwanii, kojarzącej się przede wszystkim z wielkim hospodarem – Drakulą. Podczas wycieczki przekonamy Was, że ten kraj poza krwiożerczymi skojarzeniami z historycznymi czy filmowymi postaciami ma dużo więcej do zaoferowania. Rumunia a zwłaszcza Transylwania to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe góry oraz liczne zamki, w tym słynny zamek Bran, w którym Bram Stocker umieścił akcję swojej powieści „Drakula”. Podczas wycieczki do Rumunii pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca tego regionu. W trakcie wyjazdu odwiedzimy kopalnię soli w Turdzie, będziemy włóczyć się malowniczymi uliczkami Sighisoary, spacerować po Braszowie i Alba Iulii a także przejedziemy przepiękną widokową trasą Transfogaraską. Podczas naszej wycieczki objazdowej nie ograniczymy się jednak tylko do Transylwanii. Rzucimy również okiem na jeden z największych budynków świata – Pałac Ludowy w Bukareszcie, będący siedzibą parlamentu Rumunii, a także będziemy mogli nieco odpocząć na plażach największego rumuńskiego kurortu – Mamaji.Mapa

Program

Dzień 1

Zbiórka na Dworcu Głownym PKS w Krakowie. Wyjazd ok. 23:00. Nocny przejazd do Rumunii.

Dzień 2

Przyjazd do Rumunii w godzinach porannych. Przyjazd do miejscowości Turda, w której zwiedzimy kopalnię soli. Sól w tym miejscu eksploatowana była już w XIII wieku. Następnie przejazd do miasta Kluż-Napoka, zwanego sercem Transylwanii, zwiedzanie miasta: Plac Zjednoczenia z kościołem Michała i pomnikiem Macieja Korwina, Dom Macieja Korwina, kościół franciszkanów, cytadela, węgierski kościół reformowany. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Sighisoara, będącej miejscem urodzenia Vlada Palownika – Draculi. Zwiedzanie miasta: Wieża Zegarowa, Kościół Klasztorny, Kościół na wzgórzu, mury miejskie, Dom Draculi, czas wolny. Następnie przejazd do miejscowości Viscri, zwiedzanie kościoła warownego, pamiętającego czasy Sasów siedmiogrodzkich w Transylwanii. Ciąg dalszy przejazdu do Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do miejscowości Rasnov, zwiedzanie zamku chłopskiego. Następnie przejazd do miejscowości Bran, zwiedzanie zamku, w którego komnatach Bram Stocker umieścił akcję swej powieści „Dracula”. Następnie powrót do Braszowa, zwiedzanie miasta: wzgórze Tampa, rynek, Czarny Kościół, mury miejskie, kościół św. Mikołaja. Wieczorem powród do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Sinaia, zwiedzanie Pałacu Peles, bedącego dawną rezydencją królów Rumunii. Następnie przejazd do stolicy kraju, Bukaresztu, zwiedzanie miasta: Pałac Ludowy, Łuk Triumfalny, Rzymskie Ateneum. W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości Mamaja, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, całodzienny wypoczynek w rumuńskim kurorcie Mamaja położonym nad morzem Czarnym. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Sybin. Przyjazd do miasta w godzinach popołudniowych, zwiedzanie: Kościół Mariacki, Duży Rynek, Mały Rynek, Most Kłamców. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku trasy transfogaraskiej, będącej jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Europie. Dłuższy postój nad jeziorem Balea. Następnie przejazd od miejscowości Alba Iulia, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spacer po miejscowości Alba Iulia, zwiedzanie twierdzy Alba Carolina. Następnie przejazd do miejscowości Hunedoara, zwiedzanie zamku. Następnie przejazd do Devy, zwiedzanie zamku. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 25 osobowej grupy.
Zobacz Nasze hotele: Pami ; Apollonia ; Piccadilly ; Class ; Cetate

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 2195 zł
rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera:  7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-osobowe), wyżywienie (7 śniadań, 7 obiadokolacji), ubezpieczenie od NNW i KL, CP oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingi opieka pilota, przewodników miejscowych, zwiedzanie według programu, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek Vat.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, około: 250 RON. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego - 460 zł.

Terminy

Kolejna edycja wyjazdu w 2021
zapytaj

Galeria zdjęć