Pomysły na wyjazdy wakacyjne 2023. Wakacyjne wycieczki

Początek roku to dobra pora, by zacząć planować urlop, a także wakacyjne wyjazdy. Planując z wyprzedzeniem możemy zaoszczędzić sobie czasu, mamy duży wybór miejsc, noclegów, a także wykonując rezerwację wcześniej zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Czas wakacyjny to również okres, kiedy w popularnych turystycznych miejscach, ludzi będzie najwięcej. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, warto zastanowić się nad wyborem innej daty, która będzie również sprzyjać wypoczynkowi.

Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na wakacyjne podróże. Są to propozycje zarówno na wypoczynek w Polsce, a także za granicą. Zapraszamy do czytania 😊

Wakacje w Polsce

W naszym kraju nie brakuje ciekawych miejsc. Dzięki naszemu zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze kierunki to oczywiście morze oraz góry i Mazury. Oprócz nich opcji jest znacznie więcej. W Polsce nie brakuje pięknych miast – zarówno tych, które mają bogatą historię, a także nowoczesnych z bogatą infrastrukturą. Każde miejsce ma coś do zaoferowania.

Inspirując się planami naszych wycieczek po Polsce możemy przedstawić Wam inne, nietypowe pomysły na spędzenie wakacji w Polsce.

 

  • Tydzień po łemkowsku

Tydzień po łemkowsku to nazwa wycieczki organizowanej przez nasze biuro. Może być ona tajemnicza. Łemkowyna to okolica Beskidu Niskiego, która od wieków była zamieszkiwana przez Łemków, czyli mniejszość etniczną. To właśnie oni wraz z Polakami tworzą tutaj wspaniałe miejsca, które warto zobaczyć. Przewodnikiem całej wycieczki jest Jakub Zygmunt, z którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Pełny plan wycieczki znajdziecie na naszej stronie.

  • Wycieczka dla aktywnych

Kolejnym pomysłem na wycieczkę wakacyjną jest podróż własnym sprzętem, który nie potrzebuje paliwa – rowerem 😊 Jest to propozycja, dla każdego kto lubi jazdę na rowerze. Wycieczka przebiega po bezdrożach Beskidu Niskiego. Zwiedzanie i jazda odbywa się w grupie, co sprawia, że wycieczka jest o wiele fajniejsza niż samodzielna wyprawa rowerowa. Ciekawi ludzie, atrakcyjne miejsca, piękne widoki i dużo satysfakcji z pokonanych kilometrów.

 

Wakacyjne wyjazdy grupowe

Wyjazdy grupowe, z przyjaciółmi lub znajomymi to przeżywanie przygody, którą często pamięta się na całe życie. Jak każdy wie organizacja takiej wycieczki to nie łatwe wyzwanie i zazwyczaj spoczywa ono na jednym uczestniku, który czuwa nad grupą. Żeby jednak odciążyć tę jedną osobę można skorzystać z gotowych programów wyjazdów. Przed Wami kilka pomysłów.

Grupowe wyjazdy za granicę

Zamiast organizować wyjazd ze znajomymi samodzielnie można skorzystać z przygotowanych programów wycieczek grupowych. Przykładem takich wyjazdów są wycieczki objazdowe. Jest to kilka przygody podczas której nie będziemy się nudzić. Możliwości jest wiele – objazdówka po Bałkanach, Szwajcarii, Barcelona, Andaluzja. Wystarczy, że zajrzycie na naszą stronę. Do takiej wycieczki można dołączyć wraz ze swoimi znajomymi, a także jeżeli nie mamy kompanów podróży. Będzie to również idealna podróż dla osób samotnych. Podczas takiej wycieczki objazdowych można spotkać i poznać wiele inspirujących ludzi, a nawiązywane przyjaźnie trwają przez lata.