Zalety wyjazdów szkolnych za granicę. Dlaczego warto jechać?

Wycieczki szkolne to wydarzenie, które jest lubiane przez wszystkich uczniów i nie tylko. Jest to również czas pełen wrażeń dla nauczycieli oraz opiekunów. Chociaż jest to dla nich praca, jest to praca przyjemna, która pozwala odpocząć od nauki, a także monotonii. Dla uczniów jest to również odpoczynek od codziennych tradycyjnych lekcji. Podczas klasowych wyjazdów, tworzone są różne niezapomniane wspomnienia na całe lata.  Najczęściej wyjazdy ograniczają się do wycieczek po Polsce. Coraz bardziej popularne są również wycieczki szkolne za granicę. Mają one wiele zalet - jakich? Przedstawiamy w poniższym artykule.

 

Pomysł na wycieczkę szkolną

Często pierwszą myślą, jeżeli chodzi o tradycyjną wycieczkę szkolną, są miejsca odwiedzane w Polsce - Kraków, Warszawa, Wrocław, czyli popularne miasta z historią. Na wycieczki szkolne jeździmy również na północ Polski - nad morze, oraz na południe - góry. Oprócz tradycyjnych wyjazdów po Polsce, na kilka dni możemy udać się również na wycieczkę klasową za granicę. Taki wyjazd niekoniecznie musi być droższy od wycieczek w Polsce, a jego organizacja nie jest taka skomplikowana. Na rynku znajdziemy mnóstwo ogłoszeń z gotowymi planami wycieczek szkolnych za granicą, a informacja o wycieczce za granicę z pewnością ucieszy uczniów.

 

Wycieczka szkolna za granicę - dlaczego warto? 

Wycieczki szkolne za granicę mają wiele zalet. Pierwszą korzyścią jest poszerzenie wiedzy na temat innych narodowości, danych kultur w różnych krajach. Pozwala to poszerzyć wiedzę uczniów na wiele tematów. Możemy poznawać historię danego kraju na żywo, zwiedzać miejsca, o których czytamy w książkach, a także zobaczyć miejsca, które do tej pory widzieliśmy na obrazkach. Wycieczki za granicę to także praktyczna lekcja obcego języka. Przebywanie za granicą daje nam możliwość przetestowania tego, co nauczyliśmy się do tej pory i sprawdzenie się w praktyce. Wycieczki szkolne za granicę to również  integracja pomiędzy uczniami, a także zdobywanie nowych znajomości. Wycieczki szkolne potrafią nauczyć uczniów samodzielności.

 

Pomysły na wycieczkę szkolną za granicę

 

Wycieczka do elektrowni jądrowej oraz Wiednia

Wycieczka do elektrowni atomowej przykuje uwagę niejednego ucznia. Żeby zobaczyć takie miejsce, nie musimy daleko jechać. Możemy odwiedzić naszych sąsiadów - Czechów. To właśnie tutaj w Temelinie znajduje się jedna z największych siłowni jądrowych. Wizyta w takim miejscu, będzie żywą lekcją przedmiotów ścisłych. Z racji tego, że wycieczka jest autokarowa, po drodze można zwiedzić wiele więcej. W tym przypadku jest to Wiedeń, więc oprócz Czechów odwiedzimy również Austrię. Wszystko to można zrobić w 3 dni. Więcej informacji na temat takiej wycieczki znajdziecie na naszej stronie.

Wycieczka do Parlamentu Europejskiego

W Polsce częstym miejscem, które odwiedzają grupy klasowe w Warszawie, jest Pałac Prezydencki lub Sejm. W przypadku wycieczki klasowej za granicę możemy zwiedzić coś podobnego - Parlament Europejski. Jest to tylko jeden z elementów wycieczki do krajów Beneluxu - Amsterdamu, Holandii oraz Luksemburgu. Całą listę odwiedzanych miejsc znajdziecie w ramowym programie wycieczki.

 

Jeżeli zaciekawiliśmy Was tymi dwoma pomysłami, zachęcamy do zapoznania się z innymi planami wycieczek klasowych za granicę. Znajdziecie je tutaj.

Organizacja wycieczki szkolnej za granicę może być skomplikowana. Należy zadbać o wiele rzeczy - załatwienie przewodnika, zapewnienie bezpieczeństwa, ubezpieczeń, transportu. Warto skorzystać z ofert firm, które mają doświadczenie w organizowaniu wycieczek klasowych. Dzięki temu mamy pewność, że wyjazd zostanie zorganizowany bezbłędnie, a przygotowany plan będzie wartościowy i atrakcyjny.