Czarnobyl wycieczki

Naszą specjalnością są wyjazdy ekstremalne, które organizujemy już od wielu lat. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, jeśli mają Państwo pytania zachęcamy do kontaktu z nami.

Kijowski City Tour

Opis

W tym roku zapraszamy także do innego tajemniczego obiektu na terenie Ukrainy. Dawniej tajna baza rakietowa - dziś jedyne w swoim rodzaju Muzeum Wojsk Rakietowych, którego eksponaty pozwalają na powrót do przeszłości - czasów Zimnej Wojny i walki zbrojeń między ZSRR i USA. 

Na terytorium pierwomajskiej bazy znajdowało się 86 rakiet dalekiego zasięgu (m.in. niezwyciężona Rakieta „Satan") - każda z nich posiadała 10 głowic jądrowych, których moc wielokrotnie przewyższała moc bomb atomowych rzuconych na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. 

Dla wiecznie spragnionych wrażeń miłośników czarnobylskiej zony przygotowaliśmy nie lada gratke - zwiedzanie Elektrownii Atomowej w Czarnobylu od środka ! Podczas wizyty będzie można zobaczyć m.in. sterownie bloku reaktora, a wizyta w mieście Prypeć pozwoli na odnalezienie jakiegoś nowego ciekawego miejsca. Wszystko to w małej kilkunastoosobowej grupie.  

Jak zawsze na wyjazdach na Ukrainę będziemy chcieli Państwu przybliżyć kulturę ukraińską, dlatego oprócz głównych atrkacji wyjazdu - bazy rakietowej, czy elektrownii od środka, będzie możliwosć zwiedzenia (i to bardzo dokładnie) Kijowa - tego znanego jak i nie. 

To Państwo zdecydujecie o końcowej wersji wycieczki. Program został tak skonstrowany aby można było wybrać samemu co tak na prawdę chce się zobacyć. To takie trzy wyjazdy w jednym, które można dowolnie łączyć. 

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem. Wyjazd z Krakowa ok. godz. 16:00. Nocny przejazd autokarem przez granicę polsko-ukraińską i dalszy przejazd w stronę Kijowa.

Dzień 2

Po drodze przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa. 
Odkryjemy przed Wami nieznany Kijów – Kijów militarny. Zwiedzimy, między innymi, Twierdzę Kijów, która oprócz obronnej roli pełniła również rolę turmy dla więźniów politycznych. Pierwszymi więźniami tej twierdzy byli uczestnicy Powstania Styczniowego. W jednej z części fortyfikacji znajduje się Największe w Europie Muzeum Toalety, gdzie poznamy historię muszli klozetowych, zobaczymy najbardziej nietypowe obiekty oraz zabawne miniatury. Oprócz tego, odwiedzimy Muzeum Lotnictwa, gdzie zebrane zostały unikalne „latające maszyny” (m.in. Tupolev Tu-154).
Przejazd do hostelu w Kijowie w godzinach wieczornych, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: чAEC Tour  (czyli Elektrownia Atomowa w Czarnobylu od środka) lub zwiedzanie miasta.

Całodniowa wycieczka чAEC Tour - Elektorwnia Atomowa w Czarnobylu od środka.

Około godziny 8:00 wyjazd z Kijowa w stronę „Strefy Zamkniętej”, która zajmuje 214 km2. Po drodze krótki postój przy ostatniej tablicy wskazującej drogę do Czarnobyla. Do strefy zamkniętej jest jeszcze kilkanaście kilometrów, ale wokół obserwujemy coraz więcej pustych budynków, niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych gospodarstw rolnych. Przejazd przez checkpoint „Dytyatky” jednego z wielu po drodze punktów kontrolnych w 30 km „strefie przymusowego wysiedlenia”. Jeszcze kilka kilometrów i dojeżdżamy do miasta Czarnobyl, następnie mijamy kolejny punkt kontrolny, aby dojechać do Elektrowni Atomowej w Czarnobylu. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Elektrowni (ok. 2 h): zaczynamy od sterowni reaktora nr 1. Jest to najstarszy blok w czarnobylskiej elektrowni. Został włączony we wrześniu 1977 roku i działał do grudnia 1996 roku. Następnie zwiedzimy prawie kilometrową halę pomp oraz halę turbin i przejdziemy w stronę ściany rozdzielającej 3 i 4 blok pod tablicę upamiętniającą pierwszą z ofiar katastrofy - mechanika pomp - Walerego Hodemczuka. Jeśli czas pozwoli zwiedzimy także tzw. pawilon wystawienniczy z makietą i najlepszym widokiem na sarkofag bloku nr 4.  Następnie przejazd przez słynny wiadukt, z którego widać miasto Prypeć oraz elektrownie. Zwiedzanie „miasta duchów” – Prypeci, zamieszkałego jeszcze nie tak dawno przez ok. 40 tys mieszkańców, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy podczas wielkiej ewakuacji. Ogromna ilość zupełnie pustych, zupełnie cichych, zaniedbanych bloków, robi niezwykłe wrażenie. Każdy budynek kryje swoją historię. Każde mieszkanie to dramat jednej rodziny. W programie 2-3 h pobytu w Prypeci. Około godziny 17:00 wyjazd w drogę powrotną do Kijowa. Planowany przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 19:00.

(UWAGA - wycieczkę tą realizujemy dla: min- 12 osób, max- 15 osób)

W ramach zwiedzania miasta w ten dzień proponujemy odwiedzić: Ławrę Kijowsko-PieczerskąSobór Mądrości Bożej wpisany na listę UNESCO (warto wejść do środka), Złote WrotaSobór św. Michała Archaniołapomnik Przyjaźni Narodów ze wspaniałym punktem widokowym, Kreszczatyk z pomnikiem Lenina, dom z Himerami oraz Pałac Prezydencki. Warto też przejechać się Fanikularem lub wziąć udział w rejsie po Dnieprze.
Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: Muzeum Wojsk Rakietowych lub zwiedzanie miasta. 

Całodniowa wycieczka do Muzeum Wojsk Rakietowych w Pierwomajsku.

Dawniej tajny obiekt wojskowy - dziś Muzeum Wojsk Rakietowych, którego eksponaty pozwalają na powrót do przeszłości - czasów Zimnej Wojny i walki zbrojeń między ZSRR i USA. 17 grudnia 1959 roku została przyjęta decyzja o utworzeniu Strategicznych wojsk Rakietowych w ZSRR. W czasie Zimnej Wojny wojska te stały się najmocniejszym członem Wojsk Strategicznych ZSRR. Tylko na terytorium pierwomajskiego obiektu wojskowego znajdowało się 86 rakiet dalekiego zasięgu (m.in. niezwyciężona Rakieta „Satan”) - każda z nich posiadała 10 głowic jądrowych. Moc każdej z głowic wielokrotnie przewyższał moc bomb atomowych rzuconych na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. Po zwiedzaniu obiadkolacja. Około godziny 17:00 wyjazd w drogę powrotną do Kijowa. Planowany przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 20:00. Możliwość skorzystania z łazienek oraz czas wolny na zakupy. 

(UWAGA - wycieczkę tą realizujemy dla: min. 12 osób) 

W ramach zwiedzania miasta można będzie udać się do znanego niektórym z naszych stałych klientów Muzeum Wojny Ojczyźnianej. Obowiązkowo trzeba odwiedzić: Majdan NiezależnościAndrejewski Spusk, Muzeum Jednej UlicyMuzeum BułchakowaMuzeum Czarnobylskie oraz Pejzażową Aleje.

Po zwiedzaniu obiadokolacja. Około godziny 22:00 wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd.

Dzień 5

Powrót do Krakowa w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany jest ważny paszport. Cena skalkulowana dla 30 osobowej grupy.
Zobacz Nasz hostel: Dream House hostel & bar

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
840 zł

Cena zawiera: 2 noclegi w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osb.) w centrum Kijowa, wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje), ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Ceny wycieczek fakultatywnych - dodatkowo płatnych:
- wycieczka do Muzeum Wojsk Rakietowych - 260 zł
- wycieczka чAEC Tour - 540 zł

Uwagi: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. około: 200 UAH.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć

 


Pripyat Tour

Opis

Jeden dzień w zonie to dla Ciebie za mało ? Jeśli tak to mamy coś dla Ciebie ! 

Dzięki naszym dotychczasowym doświadczeniom w organizacji wyjazdów do zony, w tym roku poszerzamy naszą ofertę o wyjazdy pod nazwą Pripyat Tour. Będzie można zobaczyć to samo a nawet więcej niż w przypadku standardowych wyjazdów z tym że będziemy mieli na to 2 razy więcej czasu niż dotychczas. 

Podczas wyprawy będzie można zaobserwować mnóstwo pustych budynków, niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych gospodarstw rolnych. Po drodze do elektrowni Czarnobyl trzeba minąć kilka tzw. checkpointów, aby w końcu dotrzeć do miasta Prypeć, miasta o wyjątkowo krótkiej historii, które tętniło życiem tylko przez 16 lat !!! 

Pomimo całej grozy, jakiej można doświadczyć podczas takiej wyprawy, nie ma się, czym tak naprawdę martwić. Świadczy o tym fakt, że wyjazdy do Czarnobyla organizowane są już kilka lat.

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa ok. godziny 16:30. Nocny przejazd do Kijowa.

Dzień 2

Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na ciepły posiłek. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, sobór św. Zofii, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hostelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, powrót do hostelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Około godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". 
Po przekroczeniu 'checkpointów' odwiedzimy radziecki radar Duga, czyli słynne „Oko Moskwy”. Następnie pojedziemy do wioski Kopaczi, gdzie będziemy mieli okazję zwiedzić opuszczone przedszkole. Później udamy się w okolice czarnobylskiej elektrowni. Będziemy mieli okazję zobaczyć ją od zewnątrz: sarkofag, Arka, oraz nieukończone bloki 5 i 6, a także zwiedzimy elektrownię od środka. Zobaczymy halę maszyn czarnobylskiej elektrowni w bloku 1 lub 2, a także panel kontrolny reaktora, „złoty korytarz” przebiegający przez tereny elektrowni. Po południu podjedziemy pod tablicę powitalną miasta Prypeć znajdującą się w pobliżu Czerwonego Lasu. Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się na terenie miasta Czarnobyl. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie opuszczonego miasta duchów – Prypeci, w planie: główny plac miasta, hotel z platformą widokową, urząd pocztowy, wesołe miasteczko, straż pożarna, kino, teatr, sklep spożywczy, dom handlowy, szkoła, przedszkole, basen, szpital, żłobek, budynki mieszkalne, przystań rzeczna z kawiarnią. W tym dniu zobaczymy też stację kolejową Janów. Następnie udamy się do miasta Czarnobyl i zwiedzimy m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta, stadion miejski, cerkiew, tablica powitalna miasta. W miarę możliwości czasowych na końcu udamy się na spotkanie z Samosiełami, osobami, które powróciły do Strefy po katastrofie i żyją na terenie Zony do dziś.
Wieczorem powrót do Kijowa, czas wolny na toaletę, posiłek. Ok. godziny 21:00 wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Przyjazd do Krakowa ok. godziny 12:00.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hostel: Dream House hostel & bar

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
1780 zł

Cena zawiera: 1 nocleg w hostelu (pokoje 2, 3, 4 osobowe) w centrum Kijowa, 1 nocleg w hotelu turystycznym w Czarnobylu (pokoje 2,3,4 osobowe), wyżywienie (3 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje) ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, dwudniowa wycieczka do Zony (przewodnik w języku angielskim lub polskim, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej), 6h zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 50 UAH.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć

 

Bajkonur Tour

Opis

50 lat temu, dokładnie 12.04.1961 odbył się pierwszy lot człowieka w kosmos. Kosmonauta Jurij Gagarin w słynnym statku Wostok okrążając Ziemie spędził w przestrzeni kosmicznej 108 minut. Był to największy sukces całego programu kosmicznego prowadzonego przez Związek Radziecki. Udany lot Gagarina to także punkt zwrotny w tym programie, ponieważ od tej chwili większość działań podejmowanych przez ZSRR w celu dalszego podboju kosmosu nie była już utajniana. 

W związku z okrągłą rocznicą tak ważnego momentu w dziejach ludzkości chcemy dać wam możliwość odwiedzenia miejsca z którego startował Gagarin - kosmodromu Bajkonur

Kosmodrom Bajkonur to pierwszy i jak na razie największy obiekt operacji kosmicznych. Znajduje się na tzw. stepie pustynnym w Kazachstanie. Jest to obszar o powierzchni ponad 6 tyś km2 w formie elipsy (90 km wschód-zachód, 85 km północ-południe) wydzierżawiony Rosji przez rząd Kazachstanu, obecnie do 2050 roku.  

Pierwsze prace budowlane ruszyły tu w 1950 roku. Obecnie na terenie kosmodromu znajdują się między innymi: 9 typów kompleksów startowych w tym 15 stanowisk wystrzału rakiet, 34 kompleksy techniczne do przygotowywania rakiet oraz promów kosmicznych, 3 stacje paliw dla promów kosmicznych, dwa lotniska, wielkie centrum komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt do kontroli lotów.  

Przez długi okres kosmodrom Baikonur pozostawał obiektem tajnym, jednak od kilku lat jest on udostępniony turystom a wycieczki tam stają równie popularne jak wycieczki na przylądek Canaveral w USA. 

Co przyciąga ludzi w takie miejsca ? Start statku kosmicznego to niezapomniane wrażenia ! 

Wystrzały statków kosmicznych Sojuz z kosmodromu Bajkonur w 2019 roku:

15.03.2019 - Sojuz MC

06.07.2019 - Sojuz MC

12.09.2019 - Sojuz MC

18.10.2019 - Sojuz MC

 

Reportaż Telewizji RosCosmos - Baikonur - the Space Harbour - cz.1

Reportaż Telewizji RosCosmos - Baikonur - the Space Harbour - cz.2

Mapa

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa i wylot do Ałma-Aty.

Dzień 2

Przylot do Ałma-Aty - „miasta zieleni'" - byłej stolicy Kazachstanu, położonej u podnóża potężnego (wyższego od Alp) masywu gór Tień Szań. Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Panfilow - park gwardzistów wraz z największym na świecie drewnianym budynkiem - cerkiew Wniebowstąpienia, wizyta w muzeum archeologicznym i muzeum instrumentów z unikatową kolekcją 60 regionalnych instrumentów, plac republiki - główny plac miasta, czas wolny. Następnie obiadokolacja w regionalnej restauracji. Późnym popołudniem wyjazd kolejką linową na górę Kok-Tube (1100 m n.p.m) - najwyższy punkt w mieście, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wycieczka do wąwozu Turgen zwanego wąwozem siedmiu wodospadów. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie Ałma-Aty. Znajduje się w pięknej dolinie Parku Narodowego Ile-Alatau. Spacer (1 h) w stronę najbardziej znanego wodospadu Niedźwiedziego mierzącego 30 m. Po drodze zatrzymamy się także nad przepięknym jeziorem Issyk. Czas na posiłek i odpoczynek. Ok. godziny 18:00 powrót do Alamaty. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4

Wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Kyzył-Ordy. Następnie przejazd do wydzielonego miasta Bajkonur (270 km). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po „kosmicznym" mieście. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie.

Kosmodrom Bajkonur - jest to najstarszy kosmodrom na świecie, jego oficjalna nazwa to 5-GIK "Bajkonur". Na obszarze 75 na 90 km znajduje się 11 kompleksów montażowych, 9 stanowisk startowych oraz 2 lotniska. Znaczenie tego miejsca w historii podboju kosmosu jest nie do przecenienia. Kompleks powstał w roku 1955,  a już 2 lata później wystrzelono stąd pierwszego sztucznego satelitę ziemi Sputnik 1, a kilka miesięcy później w przestrzeń kosmiczną poszybowała Łajka, stąd w 1959 roku wystrzelono pierwszą sondę, która sfotografowała ciemną strona Księżyca, stąd  w końcu po wielu próbach zostaje wyniesiony w kosmos pierwszy człowiek Jurij Gagarin, w roku 1963 startuje również pierwsza kosmonautka Walentyna Tiereszkowa, w historii nie zabrakło również polskiego akcentu jedyny polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski również startował z tego kosmodromu. Bajkonur jest obecnie dzierżawiony przez Rosję, która płaci Kazachstanowi znaczne środki za możliwość użytkowania tej bazy. Od początku funkcjonowania z Bajkonuru wystartowało ponad 1000 rakiet oraz drugie tyle pocisków balistycznych średniego i dalekiego zasięgu. 

Zwiedzanie terenu kosmodromu Bajkonur. Przejazd w miejsce wyrzutni rakiet. Oglądanie konstrukcji słynnejwyrzutni statków kosmicznych nr 2 oraz 1 (miejsce startu Gagarina), a także domu, w którym Gagarin spędził ostatnią noc przed startem. Następnie oglądanie wahadłowca Buran. 

Przejazd na platformę startową - oglądanie startu statku kosmicznego Sojuz TMA-22

Następnie powrót do miasta Bajkonur. W drodze powrotnej projekcja kultowego filmy „Białe słońce pustyni", który zawsze oglądany jest przez kosmonautów przed startem. Obiad, muzeum historii kosmodromu Bajkonur. Wycieczka po mieście: hotel „Cosmonaut"- zbudowany specjalnie dla osób powracających z kosmosu, Aleja kosmonautów - pomnik pionierów, pomnik Juri Gagarina, generała Shubnikowa oraz Nedelina. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd na lotnisko w Kyzył-Ordzie (270 km), odprawa i przelot do Ałma-Aty. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Wczesne śniadanie lub lunch packet, przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Warszawy.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany jest ważny paszport. Start statku kosmicznego Sojuz to skomplikowany proces co za tym idzie trzeba brać pod uwagę fakt, że z przyczyn technicznych może on być odwołany lub przełożony - choć zdarza się to bardzo rzadko. Cena skalkulowana dla 15 osobowej grupy.

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
6250 zł

Cena zawiera: bilet lotniczy na trasie Ałma-Aty - Kyzył-Orda - Ałma-Aty, wszystkie transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 5 noclegów w hotelach */** (3 w Ałma-Aty oraz 2 w Bajkonurze), wyżywienie (6 śniadań, 1 obiad, 5 obiadokolacji), ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, wize do Kazachstanu, obsługę transportową w Ałma-Aty, Bajkonurze oraz przejazd na trasie Kyzył-Orda - Bajkonur - Kyzył-Orda, opieka pilota, przewodników miejscowych, przepustki na teren kosmodromu Bajkonur, całodzienna wycieczka do wąwozu Turgen, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzanie według programu. 

Cena nie zawiera: biletu lotniczego na trasie Warszawa - Ałma-Aty - Warszawa. Koszt takiego biletu to kwota w granicach: 1700-2300 zł, oraz opłat lotniskowych na terenie Kazachstanu - ok. 25 USD.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć