Trójkąt Bałtycki

Opis

Pewnie w Waszych głowach powoli rodzi się myśl, jak będą wyglądały Wasze nadchodzące wakacje. Jeśli tak, to świetnie, mamy dla Was bowiem propozycję nie do odrzucenia! 

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że planujemy zabrać Was do Finlandii. A że z Finlandii do kilku innych interesujących miejsc niedaleko, stworzyliśmy dla Was pomysł na wakacje o nieco ekstremalnie kojarzącej się nazwie "Trójkąt Bałtycki". Jednak nie martwcie się, wbrew legendzie kojarzącej się z podobną nazwą, z nami nie zaginiecie! 

Nie przejmujcie się również pogodą, mimo, że kierujemy się na północ, słońca brakować Wam nie będzie, a wszystko dzięki Białym Nocom, początkiem lipca słońce nad Zatoką Fińską świeci przez prawie 19 godzin na dobę!

Poza sporą dawką słońca, większą nawet od tej na południu Europy, zafundujemy Wam również ekstremalną dawkę kultury. Z nami będziecie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzać stolicę Estonii pod ziemią, przespać się w typowej fińskiej chatce mokki, skorzystać z fińskiej sauny, skosztować lokalnych nadbałtyckich specjałów a przede wszystkim dać się uwieść zapierającym dech w piersiach zabytkom kilku fascynujących miast, z Sankt Peteresburgiem na czele. A wszystko to na trzech brzegach Zatoki Fińskiej w jeden tydzień.

Mapa


Program

Dzień 1

Wieczorny wyjazd z Krakowa, nocny przejazd do Tallina.

Dzień 2

Śniadanie na trasie, ciąg dalszy przejazdu do Tallina. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem: Dolne i Górne Miasto: wzgórze Tompea z katedrą Najświętszej Marii Panny, ratusz, Dom Wilekiej Gildii, pałac Kadriorg, mury miejskie z basztami: Megede i Kiek in die Koek wraz z podziemną trasą turystyczną, kościoły: Św. Mikołaja, Św. Michała oraz Św. Olafa, następnie przeprawa promowa do Petersburga, obiadokolacja i nocleg na promie.

Dzień 3

Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Petersburga z przewodnikiem: przejazd do Carskiego Sioła - letniej rezydencji wladcow rosyjskich: zwiedzanie Palacu Katarzyny ze słynna bursztynowa komnata i salą tronową, powrot do Petersburga: popołudniowy rejs statkiem po kanałach miasta, wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w hostelu w centrum miasta.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu, spotkanie z przewodnikiem, Przejazd metrem do centrum miasta. Zwiedzanie Twierdzy Petropawłowskiej z katedrą św. Piotra i Pawła, Pole Marsowe, następnie Sobór Izaaka, Pałac Zimowy, Ermitaż, Newski Prospekt, katedra Kazańska, Sobór św. Mikołaja i Objawienia Pańskiego. Powrót do hotelu, następnie przejazd do terminalu, odprawa paszportowa, rejs do Helsinek, obiadokolacja i nocleg na promie.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd z Helsinek do Naantali, czas wolny w Parku rozrywki Muminków Muumimaailma, następnie przejazd do Turku, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra w Turku, zamek w Turku, teatr szwedzki, ratusz, rynek, port i przystań pomnik Paavo Nurmi, Abo Akademi, Cerkiew Św. Aleksandry, Plac Vanha Suurtori obiadokolacja. Przejazd w okolice Naantali, nocleg w typowych fińskich chatkach Mokki.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Helsinek, zwiedzanie twierdzy Suomenlinna, następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pomnik Sibeliusa, Temppelaukio - kościół wykuty w skale, Dom Kupca Sederholma, Pałac Prezydencki, Parlament, Plac Senacki z katedrą, budynkiem uniwersytetu i siedzibą premiera, Sobór Zaśnięcia Matki Bożej, rynek, targ Kauppatori, pomnik Aleksandra, Kamień Carycy, Biblioteka, Ratusz, Ambasada Szwedzka, czas wolny, obiadokolacja, zakwaterowanie w hostelu, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przeprawa promowa z Helsinek do Tallina. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, po drodze w miarę możliwości czasowych zwiedzanie Rygi z przewodnikiem: katedra protestancka i katolicka, zamek, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dom Kotów, Sobór Narodzenia Pańskiego, kościół Św. Piotra, Trzej Bracia, Wielka Gildia, obiadokolacja, wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski.

Dzień 8

Po drodze dłuższa poranna przerwa na śniadanie, powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wymagany jest ważny paszport. Wiza rosyjska nie jest wymagana. Cena skalkulowana dla 30 osbowej grupy.
Zobacz Nasz hostele: Petersburg ; Helsinki ; nocleg na promach ; nocleg w chatach Mokki

Koszt wyjazdu

CENA/OS:
 
2599 zł

Cena zawiera: 5 noclegów w hostelach, na promie oraz chatach mokki (pokoje 2,3,4,6 osobowe), wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji, ubezpieczenie od NNW i KL i bagaż, transport autokarem na trasie wycieczki, transport promowy na trasie: Tallin - Sankt Petersburg - Helsinki - Tallin, opieka pilota, usługa przewodników miejskich w Tallinie, Sankt Peteresburgu, Turku oraz Rydze.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do obiektów - ok. 100 EURO

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć