Czarnobyl Tour Indywidualnie

Opis

W czasach pandemii koronawirusa nasze przyzwyczajenia związane z podróżowaniem z pewnością ulegną zmianie. Będziemy z dystansem podchodzić do zbiorowych przejazdów, lotów samolotem, czy pobytach w zatłoczonych miejscach. Wychodząc naprzeciw tym, którzy nie chcą rezygnować z podróżowania, a obawiają się podróżowania w większym gronie, proponujemy wyjazd Czarnobyl Tour Indywidualnie, który umożliwi zwiedzanie Zony w towarzystwie osób, które znacie i którym ufacie.

Jedyną osobą, która będzie Wam towarzyszyć podczas tych wyjazdów jest przewodnik, który zgodnie z procedurami bezpieczeństwa zabierze Was w najciekawsze miejsca Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Taką wycieczkę możecie odbyć własnym środkiem transportu, w którym będziecie czuć się bezpiecznie i komfortowo, możecie też skorzystać z proponowanej przez nas oferty wynajmu pojazdu, jeśli jedziecie w większym gronie.

Z przyjemnością zorganizujemy dla Was noclegi w sprawdzonym hotelu w pokojach 2-osobowych, a także zorganizujemy zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem, lub prześlemy Wam elektroniczny miniprzewodnik, który ułatwi Wam samodzielną eksplorację miasta w czasie wolnym.

Naszą propozycję dostosowaliśmy w zależności od wielkości Waszej grupy a także środka transportu, którym chcecie dotrzeć do Kijowa i zwiedzać Czarnobylska Strefę Zamkniętą.

Co o wyjazdach myślą uczestnicy ?
Podczas powrotów z naszych wyjazdów Czarnobyl Tour organizujemy wśród naszych pasażerów mały autokarowy konkurs. Zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego sms-a do bliskich i podzielenie się z nimi wrażeniami z wyjazdu. Konkurs jest anonimowy więc każdy z uczestników ma pełną dowolność przekazu). Oto kilka najbardziej oryginalnych 'smsów': "Pozdrowienia z najlepszego turnusu SPA na Ukrainie. Rewelacyjna organizacja a baterie naładowane na maksa" - czytaj więcej ->

 

Mapa

Dla kogo?

1) dla 2-4 osób chcących pojechać na Ukrainę własnym samochodem

cena od osoby środek transportu używany podczas wycieczki do Zony (Kijów - Zona - Kijów)
własny zapewniony przez nas
przy 2 osobach 1200 zł  1490 zł
przy 3 osobach  1050 zł 1250 zł
przy 4 osobach 950 zł  1100 zł

 

 2) dla 5-8 osób chcących pojechać na Ukrainę własnym busem (istnieje możliwość wynajęcia busa od nas)

cena od osoby środek transportu używany podczas wycieczki do Zony (Kijów - Zona - Kijów)
własny zapewniony przez nas
przy 5 osobach 900 zł  1030 zł
przy 6 osobach  850 zł 960 zł
przy 7 osobach  820 zł 940 zł
przy 8 osobach  790 zł  890 zł

Koszt wyjazdu

rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna

Powyższe ceny zawierają: 2 noclegi w hotelu*** w centrum Kijowa (pokoje 2 osobowe – w przypadku nieparzystej liczby uczestników jedna z osób zakwaterowana jest w pokoju 1 osobowym), wyżywienie (2 śniadania), ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, w zależności od wybranej opcji koszty transportu podczas wycieczki do Zony, całodzienna wycieczka – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, obiad), e-przewodnik (obejmujący trasę przejazdu, proces przekraczania granicy, wykaz miejsc gdzie można smacznie zjeść, atrakcje turystyczne w Kijowie wraz z godzinami otwarcia i cenami wstępu oraz inne niezbędne informację)

Cena nie zawiera: składki na TFG - 2 zł, składki na TFP - 2 zł

Dodatkowo płatne (opcjonalnie na zapytanie):

  • dopłata do dodatkowego pokoju 1 osobowego – 100 zł / noc;
  • 5 h zwiedzanie Kijowa wraz z przewodnikiem - 300zł
  • wynajem 9 osobowego busa marki OPEL VIVARO – 150 zł za dobę (możliwość odebrania busa w Krakowie i okolicach, każda dodatkowa godzina po przekroczeniu czasu wynajmu – 10 zł / h

 Jak może wyglądać program wycieczki?

Dzień 1

Wyjazd z Polski, przekroczenie granicy i nocny przejazd do Kijowa. Do przejechania: z Krakowa (850 km), z Warszawy (800 km), z Trójmiasta (1100 km), z Poznania (1100 km), z Wrocławia (1100 km).

Dzień 2

Po drodze poranna toaleta i przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Następnie zwiedzanie miasta – samodzielnie lub z przewodnikiem: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Sobór Mądrości Bożej, Sobór Michajłowski, Andrijevski Uzwiz, Muzeum Czarnobylskie, Majdan Niezależności, główna ulica miasta - Kreszczatyk. Istnieje możliwość wzięcia udziału w wieczornym rejsie po Dnieprze. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. O godzinie 7:30 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".

Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy'. Następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć - zwiedzanie miasta m.in: żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

W dalszej kolejności tereny elektrowni (włącznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arką).

Program obejmuje także zwiedzanie miasta Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często udaje się zobaczyć miejsca spoza standardowego planu).

W czasie zwiedzania przewidziany jest smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowy powrót do hotelu w Kijowie około godziny 20:30. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, kontynuacja zwiedzania Kijowa:  Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Muzeum Korupcji – czyli Willa Janukowycza, Muzeum Lotnictwa, wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Przekroczenie granicy i dalszy przejazd. Powrót do domu w zależności od miejsca zamieszkania około godzin południowych bądź wieczorem.

Uwagi Jest to tylko propozycja programu wycieczki bazująca na naszych grupowych wycieczkach z cyklu Czarnobyl Tour. Przy wyjeździe na Ukrainę wymagany ważny paszport.
Zobacz Nasz hotel - Tourist Hotel

Kiedy można pojechać?

Termin wycieczki jest dowolny, może być jedynie uzależniony od dostępności przewodników po Zonie bądź w Kijowie w języku polskim, ewentualnie dostępnością busów na wynajem gdyby z takiej opcji chcieli Państwo skorzystać.

Z najnowszych informacji wynika że swobodne przekraczanie granicy z Ukrainą będzie możliwe od lipca. 

Pamiętać należy, że wyrobienie niezbędnej zgody na wjazd do zony zajmuję około tygodnia, więc chęć organizacji wycieczki w konkretnym terminie musi zostać do nas zgłoszona z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

W wycieczce do zony mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie, a w każdym pojeździe udającym się do zony musi znajdować się przewodnik.

W formularzu rezerwacyjnym (w polu dołącz wiadomość) prosimy podać ilość osób oraz termin jakim są Państwo zainteresowani.

Dlaczego z nami?

  • 13-letnie doświadczenie w organizacji wycieczek do Zony
  • zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa niezbędnych przy wycieczkach w czasach pandemii Covid-19
  • indywidualne podejście do Państwa oczekiwań
  • 24 h pilocki help desk – odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki a także postaramy się pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów

Galeria zdjęć

 

FAQ

1. Czy na Ukrainę potrzebny jest paszport oraz wiza?
Aby wjechać na terytorium Ukrainy, obywatele Polski muszą posiadać ważny paszport. Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z Ukrainy (przykład, jeśli wycieczka odbywa się w terminie 15-18.06.2023, paszport musi być ważny jeszcze minimum do 16.09.2023. Numer paszportu konieczny jest również do wyrobienia pozwolenia na wjazd do Zony Czarnobylskiej, dlatego numer paszportu należy podać nam najpóźniej na 2 tygodnie przed wyjazdem. Jeśli chodzi o wizę, wyjazd do Czarnobyla wiąże się z przebywaniem na terytorium Ukrainy zaledwie przez trzy dni, w związku z tym nie ma obowiązku wizowego.

2. Czy w wycieczce do Czarnobyla mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?
W wyjeździe do Czarnobyla mogą brać udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Na wycieczkę można zapisać osobę niepełnoletnią, pod warunkiem, że w dniu wizyty w Zonie ma ona ukończone 18 lat.

3. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania zdrowotne?
Głównym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy. Odradzamy również wyjazdu kobietom w ciąży. W przypadku innych chorób, warto skonsultować sprawę ze swoim lekarzem.

4. Czy przed wyjazdem na Ukrainę wymagane są szczepienia?
Nie ma takiego obowiązku, jednakże Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP rekomenduje szczepienia przeciw żółtaczce.

5. Jaka jest dawka promieniowania, którą otrzymuje się podczas wycieczki do Czarnobyla?
W Zonie przebywamy około 8 godzin. Dawkę promieniowania, którą otrzymuje się podczas wizyty w strefie ocenia się na ¼ zdjęcia rentgenowskiego płuc, lub porównywalną do przelotu samolotem na trasie Warszawa – Kijów (ok. 1,5 h lotu).

6. Jak wygląda kwestia płatności za wyjazd?
Wszystko zależy od terminu zapisu. W przypadku zapisu na wyjazd z dużym wyprzedzeniem, płatność za wyjazd rozbijamy na zaliczkę oraz dopłatę. Zaliczka w wysokości 30% płatna jest do 2 tygodni od podpisania umowy. Pozostałą część kwoty należy wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem. Dokładne terminy płatności wraz z kwotami podajemy na umowie. W przypadku zapisu na wycieczkę na mniej niż miesiąc przed wyjazdem, konieczna jest wpłata całości kwoty do 3 dni od daty zapisu na wyjazd.

7. W jakim języku odbywa się wycieczka do Czarnobyla?
Zarówno w Kijowie, jak i podczas wycieczki do Czarnobyla są państwo pod opieką polskojęzycznych przewodników (pod warunkiem ich dostępności).

8. Jaką walutę zabrać ze sobą na wyjazd?
Walutą obowiązującą na Ukrainie jest Hrywna. Jeśli nie mają państwo możliwości zakupienia hrywien, zazwyczaj udaje się wymienić złotówki podczas przekraczania granicy. Jeśli jednak chcą Państwo zakupić hrywny w Kijowie, dużo łatwiej będzie kupić ją wymieniając euro lub dolary. Kantor z możliwością wymiany walut znajduje się również w miejscu zakwaterowania.

9. Czy wspomniana w ważnych informacjach kwota 400 Euro wymagana podczas pobytu na Ukrainie jest obowiązkowa?
Zgodnie z nowa Ustawą o imprezach turystycznych jesteśmy zobowiązani jako biuro podróży przekazać każdemu uczestnikowi informację o przepisach wizowych i paszportowych. Przepisy o obowiązkowym zabezpieczeniu finansowym funkcjonują na Ukrainie już od dawna, w praktyce przez ponad 10 lat nie zdarzyło się aby ukraińskie władze graniczne weryfikowały uczestników naszych wycieczek pod kątem posiadanych kwot.