Co zwiedzić w Szwajcarii?

Szwajcaria to europejski kraj, który niezwykle malowniczymi krajobrazami przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Jeśli planujesz się tam wybrać i zastanawiasz się, jakie miejsca warto zobaczyć, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.


Genewa

Drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Szwajcarii ma do zaoferowania mnóstwo fantastycznych atrakcji turystycznych. Zwiedzanie warto rozpocząć od Starego Miasta, którego sercem jest Place du Bourg-de-Four – plac z fontanną wypełnioną kwiatami. Ponadto znajduje się tu wiele ciekawych kawiarni i restauracji, w których możesz napić się pysznej kawy lub skosztować lokalnej kuchni. Miłośnicy ciekawostek historycznych powinni odwiedzić Katedrę św. Piotra, Muzeum Patek Philippe oraz Pałac Narodów.

CERN

Europejska Organizacja Badań Jądrowych to nie lada gratka dla osób interesujących się światem nauki. Na terenie obiektu znajdują się dwie stałe wystawy – „Wszechświat cząstek” oraz „Mikrokosmos”. Zwiedzanie jest bezpłatne, jednak trzeba się wcześniej na nie zapisać. Podczas zorganizowanej wizyty można również odkryć laboratoria instytutu.

Berno

Mechaniczna wieża zegarowa, katedra w stylu gotyckim czy park niedźwiedzi brunatnych to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na Ciebie w mieście pełniącym funkcję stolicy Szwajcarii. Berno słynie ze średniowiecznej architektury, dzięki której wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uroki tego miasta w pełnej krasie odkryjesz po wejściu na punkt widokowy zlokalizowany na platformie wieży katedralnej.

Zurych

Największe miasto w Szwajcarii położone jest w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody. Choć Zurych znajduje się w czołówce najdroższych miast świata, mnogość dostępnych tu atrakcji sprawia, że nawet zwolennicy ekonomicznych podróży znajdą dla siebie coś satysfakcjonującego. Miejsca takie jak Jezioro Zuryskie, kościół Fraumünster czy most Bahnhofbrücke z pewnością zechcesz uwiecznić na zdjęciach.

Lucerna

Jedno z najchętniej odwiedzanych miast Szwajcarii to miejsce, które powinien zobaczyć każdy przyjeżdżający do tego kraju. Symbolem Lucerny jest zbudowany w 1333 roku drewniany most Kapellbrücke, który stanowi najstarszą tego typu konstrukcję w Europie. Most ozdobiony jest malowidłami pochodzącymi z XVII wieku. Można tu też zobaczyć wspaniały pomnik umierającego Lwa, czy największą muzealną placówkę Szwajcarii – muzeum Transportu. To też swietna baza wypadowa na szczyt Pilatus, skąd można podziwiać panoramę miasta i jeziora Czterech Kantonów.

Montreux

Położone nad Jeziorem Genewskim serce Riwiery Szwajcarskiej to doskonała lokalizacja na udany wypoczynek wśród borów sosnowych i palm. Niezwykła roślinność oraz szereg rozrywek oferowanych przez to miasto sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tutaj osoby w różnym wieku. W Montreux znajduje się kasyno, które odwiedzały światowe gwiazdy muzyki, na przykład członkowie legendarnego zespołu Deep Purple. W miasteczku swoje ostatnie plyty nagrywał lider zespołu Queen – Freddie Mercury. Mówił o nim „jeśli chcesz zaznać pokoju ducha, przyjedź do Montreux”.

Bazylea

Jedną z najciekawszych i najpopularniejszych atrakcji Bazylei jest utrzymana w stylu gotyckim i romańskim katedra z bliźniaczymi wieżami, która obecnie jest świątynią protestancką. Miłośnicy zwierząt mogą też odwiedzić największy i najstarszy ogród zoologiczny w Szwajcarii.

Technorama

Założone w 1982 roku Szwajcarskie Centrum Nauki Technorama to świetna propozycja dla osób, które lubią w ciekawy sposób spędzać czas i poznawać ciekawostki na temat otaczającego nas świata. Na terenie obiektu znajduje się kilkaset stanowisk, przy których można odkrywać tajemnice zjawisk fizycznych.

Fabryka czekolady w Broc

Szwajcaria słynie z luksusowych zegarków, aromatycznych serów i pysznej czekolady, która uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Miłośnicy tego słodkiego deseru koniecznie muszą przespacerować się po fabryce Maison Cailler, gdzie poznają historię słynnej firmy oraz tajniki produkcji wyrobów czekoladowych.

Muzeum Olimpijskie w Lozannie

Na koniec zostawiliśmy atrakcję, która musi znaleźć się w programie miejsc do odwiedzenia dla osób kochających sport. W Muzeum Olimpijskim w Lozannie zobaczysz eksponaty od czasów starożytnych do współczesnych. Odwiedzający mogą między innymi przekonać się, jak wyglądała pierwsza flaga olimpijska oraz poznać historię najwybitniejszych olimpijczyków.