Chorwacja - Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Ostatni tydzień września mieliśmy okazję spędzić w towarzystwie 56-osobowej grupy z Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Była to nasza druga wspólna wycieczka, po ubiegłorocznej Hiszpanii zabraliśmy tą grupę tym razem nieco bliżej, do pięknej słonecznej Chorwacji.

Podczas nocnego przejazdu bez trudu przemierzyliśmy Czechy, Austrię i Słowenię, by o poranku być już w Chorwacji. Pierwszym punktem programu były wodospady rzeki Krka nieopodal Sibenika, gdzie mieliśmy trzy godziny na rozkoszowanie się pięknem natury w jednym najsłynniejszych parków narodowych Chorwacji. Doskonała pogoda i przyjemna temperatura tylko dodały uroku spacerom dookoła licznych wodospadów. Wieczorem dojechaliśmy w okolice Trogiru, gdzie spędziliśmy trzy noce w pokojach z widokiem na morze Adriatyckie.

W kolejny dzień wyjazdu odkrywaliśmy dwa piękne chorwackie miasta. Dzień rozpoczęliśmy od spaceru po dawnym Pałacu Dioklecjana, podziwiając uroki Splitu. Następnie wybraliśmy się do malowniczego i wspaniale zachowanego Trogiru, który zachwycił nas jeszcze bardziej.

Kolejny dzień można było spędzić plażując przez cały dzień, lub wybierając się na wycieczkę fakultatywną, którą był rejs po Archipelagu Kornati. Kilkanaście osób chciało zobaczyć więcej, zażyć morskiej bryzy, podziwiać przepiękne klify i malownicze wysepki najbardziej zagęszczonego archipelagu na Adriatyku. Po rejsie i plażowaniu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Nadszedł czas powrotu, jednak nie oznaczał on końca atrakcji. W ostatni dzień wycieczki do Chorwacji odwiedziliśmy jeszcze najbardziej znany park narodowy tego kraju – Jeziora Plitwickie. Bardzo duża ilość turystów spowodowała, że Wodospady Krka były znacznie bardziej przyjemne w odbiorze, jednak mimo to udało się sprawnie pokonać zaplanowaną trasę, podziwiając przepiękne jeziora i wodospady. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

Pobyt w Chorwacji był dość krótki, jednak pozwolił na odkrycie piękna przyrody i miast tego kraju. Nasza grupa wykazała się wręcz perfekcyjną dyscypliną i punktualnością, co pozwoliło uczestnikom maksymalne wykorzystanie czasu na podziwianie piękna Chorwacji. Mamy nadzieję, że wspólnie z pracownikami JZWiK będziemy mogli odkrywać uroki kolejnych krajów jeszcze nie jeden raz.