Co zobaczyć w Genewie i okolicach?

Genewa, malowniczo położona nad brzegiem Jeziora Genewskiego, to jedno z najbardziej urokliwych miast w Europie. Pełna historii, kultury i pięknych krajobrazów, stanowi idealną bazę do odkrywania okolicznych atrakcji. W tym przewodniku przedstawimy Ci nie tylko niezwykłe miejsca w Genewie, ale również fascynujące miejsca, które warto odwiedzić w jej otoczeniu.

 

Wszarz Kultury: Stare Miasto Genewy

Rozpocznij swoją podróż od zwiedzania Starego Miasta Genewy, gdzie historia i nowoczesność harmonijnie się łączą. Przespaceruj się wąskimi uliczkami, zatrzymując się, by podziwiać zabytkowe budowle, takie jak Katedra Świętego Piotra, czy Plac Bourg-de-Four - serce średniowiecznego miasta. Wizyta w Pałacu Narodów, europejskiej siedzibie ONZ, to obowiązkowy punkt na mapie kulturalnej Genewy.

Więcej wyszczególnionych propozycji:

 • Jet d'Eau: Ten imponujący wodospad wyrzucający wodę na wysokość 140 metrów jest ikoną Genewy. Znajduje się na jeziorze i tworzy widowiskowy efekt, szczególnie w nocy, kiedy jest podświetlany.

 • Stare Miasto: Zwiedzanie urokliwego Starego Miasta to wędrówka przez historię. Przeszłość miasta odbija się w wąskich uliczkach, gotyckich budowlach, takich jak Katedra Świętego Piotra, oraz Placu Bourg-de-Four, sercu średniowiecznej Genewy.

 • Pałac Narodów: Budynek ONZ to ważne miejsce dla dyplomacji międzynarodowej. Możesz wziąć udział w wycieczce po Pałacu Narodów i dowiedzieć się więcej o pracy tej organizacji.

 • Muzeum Miasta Genewy: To fascynujące muzeum oferuje wgląd w historię i kulturę Genewy. Możesz tam znaleźć wiele eksponatów związanych z miastem i jego mieszkańcami.

 • Muzeum Sztuki i Historii: To miejsce to prawdziwy raj dla miłośników sztuki i historii. Znajdziesz tam bogatą kolekcję dzieł sztuki, zarówno lokalnych artystów, jak i międzynarodowych mistrzów.

 • Muzeum Historii Naturalnej: Jeśli interesuje Cię przyroda, to muzeum oferuje fascynujące wystawy związane z biologią, paleontologią i antropologią.

 • Park des Bastions: To wspaniałe miejsce na spacer i relaks. Możesz podziwiać rzeźby Reformation Wall oraz zagrać w szachy na ogromnej planszy.

 • Musée d'Art et d'Histoire: Kolejne muzeum sztuki i historii, które warto odwiedzić. Znajdziesz tam dzieła od antyku po współczesność.

 • Rejs po Jeziorze Genewskim: Nie możesz opuścić Genewy bez rejsu po jeziorze. To doskonała okazja, by podziwiać miasto z innej perspektywy i cieszyć się pięknymi widokami Alp.

 • CERN - Europejska Organizacja Badań Jądrowych: Jeśli jesteś zainteresowany nauką i badaniami, warto odwiedzić CERN, gdzie znajduje się m.in. Wielki Zderzacz Hadronów. PS. Często odwiedzamy to miejsce podczas naszych wycieczek do Szwajcarii.

 • Muzeum Pateka Philippe: Jeśli jesteś pasjonatem zegarków, to to muzeum jest dla Ciebie. Możesz poznać historię tej znanej szwajcarskiej marki.

 • Bains des Pâquis: To miejsce doskonałe na relaks. Możesz tam skorzystać z sauny, kąpieli w jeziorze czy wziąć udział w jogowym kursie na świeżym powietrzu.

 • Pałac Przyrodniczy: Warto odwiedzić to miejsce, by zobaczyć egzotyczne zwierzęta i rośliny z całego świata.

 

Kultura i Historia: Lausanne

Lausanne, położone nad brzegiem Jeziora Genewskiego, to kolejna perła wśród szwajcarskich miast. Tu znajduje się Olimpijskie Muzeum, doskonałe dla pasjonatów sportu. Miasto przyciąga także pięknymi pałacami, katedrami i żywym życiem kulturalnym.

 

Okolice: Montreux i Chillon

Słynące z Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego, Montreux to urokliwe miasteczko oddalone zaledwie o godzinę jazdy pociągiem od Genewy. Tu czekają na Ciebie piękne plaże i możliwość wycieczki nad Jezioro Leman. Nieopodal Montreux znajduje się również zamek Chillon, malowniczo usytuowany na wyspie, który jest prawdziwą gratką dla miłośników historii.

 

Kulinarna Eskapada: Czekoladowe Rajskie Usta

Genewa słynie z wykwintnej kuchni, a w szczególności z pysznego czekolady. Wybierz się do jednej z renomowanych czekoladziarni, takiej jak Favarger czy Du Rhône, by zasmakować w ręcznie robionych pralinach i czekoladowych delicjach. To prawdziwa uczta dla podniebienia każdego smakosza.

 

Genewa i jej okolice to prawdziwa uczta dla zmysłów, oferująca zarówno urokliwe zabytki, jak i oszałamiające krajobrazy przyrody. Od historycznych uliczek Starego Miasta, poprzez relaksujące chwile nad Jeziorem Genewskim, aż po spektakularne Alpy – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Planując podróż do Genewy, miej na uwadze, że ta część Szwajcarii oferuje ogromne bogactwo doznań i wrażeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wycieczką do Szwajcarii gdzie odwiedzamy wiele z wymienionych miejsc. Jest to wycieczka objazdowa, więc odkryjesz wiele miejsc w tym przepięknym kraju.