Grupa Bis-Pol obserwuj

Instytut CERN

Opis

Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Szwajcarii, z pewnością świetną okazją na przekonanie się o tym będzie nasza wycieczka do CERN. Nasza propozycja to nie tylko odwiedziny w miejscu, gdzie znajduje się wielki zderzacz hadronów. Z nami przekonasz się, co warto zobaczyć w Genewie, która śmiało mogłaby pretendować do miana stolicy wolności i pokoju. To tu siedzibę ma m.in. ONZ, Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Genewa to także najwyższa fontanna w Europie, zegarki produkowane przez słynnego Polaka Antoniego Patka, to reformacja Jana Kalwina, miejsce zabójstwa księżniczki Sisi, a także fondue czy czekolada. Nasza wycieczka do Szwajcarii pozwoli odkryć uroki szwajcarskich i francuskich miast, włącznie z słynnym zimowym kurortem Chamonix-Mont-Blanc gdzie będziesz miał okazję podziwiać przepiękne, alpejskie widoki. Główną atrakcją jest jednak wizyta w Instytucie CERN.

 

CERN - wielki zderzacz hadronów

Instytut CERN już od ponad 60 lat bada powstanie wszechświata. To właśnie w tym miejscu, 100 metrów pod ziemią znajduje się jeden z największych akceleratorów na świecie – Wielki Zderzacz Hadronów. Urządzenie o obwodzie 27 kilometrów rozciąga się na terytorium Szwajcarii i Francji, między Alpami a Górami Jura i jest uważana za największą maszynę na świecie. Instytut Badań Jądrowych w Genewie jest miejscem skupiającym naukowców z całego świata, w tym także z Polski. Na różnych stanowiskach pracuje tam ponad 3000 naukowców i inżynierów a kolejne 6500 przyjeżdża tam regularnie prowadzić przeróżne badania. To w CERN-ie powstały strony www oraz wiele nowoczesnych sposobów leczenia np. nowotworów. Jednak głównym celem jest poszukiwanie cząstek elementarnych, które pozwolą zrozumieć nam jak powstał wszechświat.

Mapa

Program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem, wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii.

Dzień 2

Ciąg dalszy przejazdu do Szwajcarii. W godzinach porannych postój przy największym pod względem przepływu wodospadem w Europie – Rheinfall, możliwość przeprawy po Renie do wodospadu. Następnie przejazd do Lucerny, uchodzącej za najpiękniejsze miasto całej Szwajcarii, zwiedzanie: Most Kapliczny, Wieża Ciśnień, Most Młyński, Ratusz, Pomnik Umierającego Lwa, Pałac Rycerski, Baszta Zegarowa, Kościół St. Leodegar i Kościół Jezuitów, Kościół Franciszkanów, czas wolny. Ciąg dalszy przejazdu do Genewy, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Instytutu CERN. Wizyta w Instytucie CERN od 9:00 do 14:00. W programie wykład wprowadzający, zwiedzanie Hali Magnesów, wystawa Microcosm, zwiedzanie jednego z terenów eksperymentalnych dostępnych w dniu wizyty spośród ATLAS, LEIR, AMS, CCC, PS, Data Center. Następnie przejazd do Genewy, zwiedzanie: – fontanna Jet d’Eau, zegar kwiatowy, Pomnik Reformacji, katedra św. Piotra i Audytorium Kalwina, czas wolny, objazd po dzielnicy międzynarodowej: siedziba ONZ oraz siedziba Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Następnie obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Chamonix-Mont-Blanc, wyjazd kolejką gondolową na szczyt Aiguille du Midi (3848 m n.p.m.) z którego podziwiać można masyw Mont Blanc. Następnie przejazd do Montreux, spacer po promenadzie nad Jeziorem Genewskim. Po południu wyjazd do Polski, po drodze postój na obiadokolacje (z własnego kieszonkowego). Nocny przejazd przez Niemcy.

Dzień 5

Przejazd przez Niemcy. Powrót do kraju w godzinach południowych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość modyfikacji programu oraz ceny wycieczki.
Cena skalkulowana dla 30 osobowej grupy.
Termin wizyty rezerwuje się z min. 4 miesięcznym wyprzedzeniem.
Zobacz Więcej informacji o CERNie

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1150 zł
zapytaj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy lux (kawobar, WC, klimatyzacja), opieka pilota-przewodnika, 2 noclegi w hotelu *** w pokojach 2-osobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opłaty drogowe, parkingi, ubezpieczenie NNW+KL+CP+bagaż, podatek VAT

Cena nie zawiera: biletu na kolejkę Aiguille du Midi - 58 EUR, rejs po Renie - 8 CHF. Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego - 50 EUR.

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin na zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć