Grupa Bis-Pol obserwuj

Dracula Tour

Opis

Nasza wycieczka do Rumunii „Dracula Tour” to jak sama nazwa wskazuje wycieczka, której głównym celem jest region przepięknej Transylwanii, kojarzącej się przede wszystkim z wielkim, hospodarem – Drakulą. Podczas wycieczki objazdowej do Rumunii przekonamy Was, że ten kraj, poza krwiożerczymi skojarzeniami z historycznymi czy filmowymi postaciami ma dużo więcej do zaoferowania. Rumunia, a zwłaszcza Transylwania to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki, wspaniałe góry oraz liczne zamki, w tym słynny Bran, uchodzący za zamek Drakuli. Podczas wycieczki do Rumunii pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca regionu Transylwanii. W trakcie wyjazdu odwiedzimy kopalnię soli w Turdzie, będziemy włóczyć się malowniczymi uliczkami Sighisoary, spacerować po Braszowie i Alba Iulii a także w trakcie przejazdu przepiękną widokową trasą Transfogarską podziwiać z oddali prawdziwy zamek Drakuli zlokalizowany w Poienari. Podczas naszej wycieczki objazdowej po kraju Drakuli nie ograniczymy się jednak tylko do Transylwanii. Opuszczając ten region odwiedzimy po drodze ulubiony górski kurort Karola I Hohenzollerna – Sinaię, by na koniec wycieczki do Rumunii spędzić jeszcze chwilę w stolicy kraju – Bukareszcie. Podziwiając między innymi jeden z największych budynków świata – bukareszteński parlament, będziemy odkrywać przed Wami historię największego miasta Rumunii, na kartach której zapisali się między innymi sam Drakula, a także cesarska rodzina Hohenzollernów czy słynny dyktator Caucescu. Podczas naszej wycieczki objazdowej z pewnością zakochacie się w Rumunii i odkryjecie to, co w tym kraju najpiękniejsze. To będzie rumuński tydzień pełen zapierających dech w piersiach widoków, krwiożerczych historii i ekstremalnych przeżyć. Czekamy już tylko na Was!Mapa

Program

Dzień 1

Zbiórka na Dworcu Głownym PKS w Krakowie. Wyjazd ok. 20:00. Nocny przejazd autobusem z Krakowa do Rumunii.

Dzień 2

Przyjazd rankiem do Rumunii. Wymiana waluty na granicy i przerwa na poranną toaletę. Kontynuacja przejazdu do miejscowości Turda, w okolicy której znajduje się kopalnia soli, eksploatowana od XIII wieku aż do roku 1992, kiedy to została otwarta dla ruchu turystycznego. Kopalnia znana z właściwości leczniczych zachwyca ogromem i bajkowością. Nad kopalnią znajdują się baseny solankowe, w których w miarę możliwości czasowych będzie można zażyć leczniczej i odprężającej kąpieli niczym w Morzu Martwym. Dalszy przejazd w kierunku miejscowości Alba Iulia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorny spacer po twierdzy Alba Carolina, nazwanej tak na cześć cesarza Karola VI. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejsca urodzenia Draculi – miejscowości Sighisoara. Tajemnicze zaułki, wąskie uliczki i krajobraz typowy dla tego regionu to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Transylwanią. Następnie przejazd do miejscowości Sibiu. Zwiedzanie urokliwego miasteczka, które założone zostało przez saskich kolonistów w XII/XIII wieku. Sibiu należy do najpiękniejszych architektonicznie grodów o średniowiecznej zabudowie w Rumunii. XIV- wieczny kościół ewangelicki kryje w swych murach szczątki syna Vlada Palownika (Drakuli). Przechodząc przez Most Kłamców dowiemy się, kto z naszej grupy najbardziej mija się z prawdą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Sibiu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Jeśli czas i warunki pogodowe pozwolą, zabierzemy Państwa w podróż przez zaliczaną do najniebezpieczniejszych dróg na świecie – Trasę Transfogarską (droga 7c). Przyjazd do Braszowa, miejscowości posiadającej jedną z najwęższych i jednocześnie najdłuższych ulic na świecie. Spacer po starówce. Czas wolny. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do domniemanego zamku Drakuli, zastępujący turystom ruiny zamku krwiożerczego władcy znajdujące się w Pojenari.  Pomimo swojej zastępczej roli XIV-wieczny zamek w miejscowości Bran jest godzien samego Vlada Palownika. Mnóstwo korytarzy, pokojów rozlokowanych na różnych poziomach i bajkowe tarasy sprawiały, że od wieków zamek był wizytówką tego regionu. Część muzealna poświęcona Draculi, pogłębi naszą wiedzę na temat okrutnego władcy. Jeśli czas pozwoli odwiedzimy również usytuowany na wzgórzu chłopski zamek w Rasznowie. Wieczorem powrót do Braszowa. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Sinaia, niewielkiego kurortu, w którym pierwszy rumuński król Karol I Hohenzollern ukrywał się przed zgiełkiem stolicy kraju – Bukaresztu, zwiedzanie letniej rezydencji: Castelul Peles. Po wizycie w Sinai odwiedzimy stolicę kraju – Bukareszt. Wycieczka ta zabierze nas w podróż po historii nie tylko Bukaresztu, ale również całej Rumunii. Na kartach historii miasta zapisali się m.in. Vlad Palownik, cesarska rodzina, oraz dyktator Ceausescu. Każda z tych postaci pozostawiła znamienny ślad w architekturze miasta. Wielkie blokowiska Bukaresztu kryją wiele tajemnic i zabytków niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka, które będziemy starali się przed Wami odkryć. Są też tajemnice widoczne z daleka, takie jak drugi co do wielkości rządowy budynek (po Pentagonie) na świecie – bukareszteński Parlament, którego monumentalność przygniata, a ilość użytych materiałów i koszt budowli potęguje dreszczyk emocji, zwłaszcza podczas zwiedzania wnętrz monumentu. Zwiedzimy także stare miasto w Bukareszcie, monastyr Radu Voda i Savropoleos oraz zobaczymy bukaresztański Łuk Triumfalny. Będziecie sami mogli przekonać się, co zostało ze świetności Bukaresztu nazywanego 'małym Paryżem'.

Dzień 7

Śniadanie. O poranku ciąg dalszy zwiedzania Bukaresztu, czas wolny. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 8

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych.

Uwagi Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena skalkulowana dla 30 osobowej grupy.
Zobacz Nasze hotele: Cetate ; Coroana

Koszt wyjazdu

CENA/OS: 1450 zł
rezerwuj rezerwacja jest bezpłatna

Cena zawiera:  5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 osb.) w Alba Iulia, Sybinie, Braszowie i Bukareszcie, wyżywienie   (5 śniadań, 5 obiadokolacji), ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż, przejazd komfortowym autokarem na trasie Kraków - Braszów - Kraków, opieka pilota, przewodników miejscowych, zwiedzanie według programu.

Cena nie zawiera:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, około: 120 RON. 

Terminy

Dla grup zorganizowanych termin pod zamówienie zapytaj

Galeria zdjęć